Respawn.pl

Ax1Le otrzymał MVP za Intel Extreme Masters Summer 2021!

Autor: Marcin Kapusta

Sergey “Ax1Le” Rykhtorov zalicza najlepszy okres w swojej karierze. Młody Rosjanin odebrał drugie wyróżnienie MVP, tym razem za IEM Summer 2021!

Wczoraj Gambit Esports sięgnęło po mistrzostwo letniej imprezy spod szyldu Intel Extreme Masters, pokonując OG Esports w finale. Za triumf najwyżej sklasyfikowana drużyna świata zainkasowała okrągłe 100 tysięcy dolarów. Aczkolwiek jednym z filarów sukcesu wschodnioeuropejskiej paczki był rifler, Sergey “Ax1Le” Rykhtorov. 19-latek w trakcie turnieju pokazał się z doskonałej strony, co obrazuje m.in. średni rating na poziomie 1.33. Ponadto na dziewięciu z dwunastu mapach jego rating wyniósł powyżej 1.40, co jest niesamowitym wyczynem.

Ax1Le do ostatnich chwil walczył z Mateuszem “mantuu” Wilczewskim oraz Dmitry’em “sh1ro” Sokolovem o miano MVP rozgrywek. Ostatecznie to finał przeważył o wyborze przez redakcję HLTV najbardziej wartościowego gracza.

Dla Rykhtorova to druga nagroda w postaci MVP w karierze. Poprzednią zdobył w kwietniu bieżącego roku za dobre występy podczas 13. sezonu ESL Pro League.