Respawn.pl

Strona główna » Azja zaczyna na poważnie grać w CS:GO

Azja zaczyna na poważnie grać w CS:GO

Autor: Sergiusz Lelakowski

Przez bardzo długi okres Azja nie okazywała nawet najmniejszego zainteresowania Counter Strike’iem; nic w tym dziwnego – większość młodych Azjatów jest zajęta albo pracą w fabryce Adidasa, albo masterowaniem swoich umiejętności w StarCrafta. Wygląda jednak na to, że w nadchodzącym poziom zainteresowania naszym ulubionym FPS’em może znacząco wzrosnąć.

Jak zazwyczaj w takich przypadkach, za wzrost zainteresowania odpowiedzialne są pieniądze, a konkretnie mały turniej internetowy, zorganizowany pod szyldem Rising Star Series. 8 drużyn (6 zaproszonych, 2 wyłonione z kwalifikacji) pod koniec stycznia będzie ze sobą walczyć o pulę nagród w wysokości 3.000$ (nie, to nie jest błąd w ‘druku’) – taka suma nie wzbudziłaby co prawda zainteresowania żadnego profesjonalnego zespoły z pozostałych części świata, jednak w wypadku Azji Południowo-Wschodniej (bo drużyn z tej części kontynentu dotyczy turniej) ta kwota wzbudziła niemałe zainteresowanie- na tyle duże, by przyciągnąć uwagę dwóch stosunkowo rozpoznawalnych chińskich zespołów – CyberZen oraz TyLoo.

Nie podano jeszcze kompletnego rozkładu kwalifikacji oraz samego turnieju, wiadomo jednak, że do kwalifikacji zgłosiło się już ponad 30 zespołów, których zmagania o udział w turnieju będą transmitowane za pomocą platformy Azubu.tv Możemy tylko liczyć, że wzrost zainteresowania sceną CS’a w Azji nie jest chwilowy i z czasem będziemy mogli obserwować zawodników z Dalekiego Wschodu w równych zmaganiach z elitą Starego Kontynentu.