Respawn.pl

Bad News Eagles przejdą pod skrzydła znanej organizacji?

Autor: Maks Bartosik

Najprawdopodobniej już wkrótce zawodnicy Bad News Eagles będą mogli występować w barwach nowej organizacji. Według jednego z raportów, ich usługami zainteresowana jest jedna z szwedzkich marek!

Bad News Eagles to drużyna, która skradła serca praktycznie wszystkich obserwatorów sceny CS:GO. Czwórka graczy z Kosowa i jeden Szwajcar występujący razem bez wsparcia organizacji po tym jak rozstali się z BLINK, w maju tego roku awansowali na Majora w Antwerpii. Stali się tym samym pierwszą w historii drużyną z Kosowa, która wystąpiła na najważniejszym turnieju w świecie Counter Strike’a. Co więcej, nie był to jednorazowy wyskok, bowiem juanflatroo i spółka powtórzyli ten sukces pół roku później przy okazji IEM Major Rio 2022.

Po awansie na turniej w Antwerpii i pokazaniu się z dobrej strony w Belgii, społeczność wręcz domagała się, by jakaś organizacja wzięła ich pod swoje skrzydła. Tak się jednak nie stało i zawodnicy Bad News Eagles w dalszym ciągu występowali bez organizacji. Nie oznacza to jednak, że jej nie szukali, bowiem zatrudnili nawet Jamesa Banksa jako menedżera, który miał im pomóc w znalezieniu nowego domu.

Według raportu portugalskiego serwisu Fraglider, misja Banksa zakończy się powodzeniem. Usługami Bad News Eagles zainteresowało się szwedzkie GODSENT, które od czerwca pozostaje bez składu CS:GO, po tym jak TACO i spółka przenieśli się pod skrzydła 00Nation. Do szwedzkiej organizacji niedawno dołączył Emil „HeatoN” Christiansen, który został dyrektorem generalnym GODSENT i odpowiada za znalezienie nowej drużyny, która będzie reprezentować sekcję CS:GO.

Jeśli faktycznie dojdzie do zatrudnienia składu BNE przez GODSENT, to Heaton wraz z nowymi zawodnikami będzie miał jeszcze jedno zadanie – znalezienie trenera. Kosowski zespół rozstał się na początku grudnia z Klestim “stikle-” Kolą i od tamtego momentu pozostaje z jedynie z analitykiem w postaci Kierana “KayJay” Playfaira.

Aktualny skład Bad News Eagles prezentuje się następująco:

kosovo Sener “SENER1” Mahmuti
kosovo Genc “gxx-” Kolgeci
kosovo Flatron “juanflatroo” Halimi
kosovo Dionis “sinnopsyy” Budeci
CH Rigon “rigoN” Gashi

🇨🇦 Kieran “KayJay” Playfair (analityk)