Respawn.pl

Bad News Eagles trafia pod skrzydła organizacji Davida Beckhama!

Autor: Marcin Kapusta

Organizacja Davida Beckhama rozszerzyła swoje działania w Counter-Strike’u 2, kontraktując męski skład. Pod skrzydła Guild trafili dotychczasowi zawodnicy Bad News Eagles!

Po ponad półtorarocznej tułaczce Bad News Eagles bez odpowiedniego wsparcia, kosowsko-szwajcarski kolektyw  w końcu zyskał nowy dom. Rigon “rigoN” Gashi i spółka zasilili struktury Guild Esports, organizacji esportowej założonej przez brytyjskiego piłkarza Davida Beckhama.

Wraz z wydaniem CS2 zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma lepszego czasu na zwiększenie naszej obecności w Counter-Strike’u. Trajektoria składu Bad News Eagles była inspirująca i uosabia postawę, którą cenimy w Guild Esports – nie możemy się doczekać, aby wspierać tych zawodników w ich podróży. Sztab trenerski w postaci Jonatana “Devilwalka” Lundberga i Kevina “kRYSTALA” Amenda również przeszli do nowej organizacji, a Szwed był pełen uznania dla naszej wizji” – oświadczyła Jasmine Skee, CEO Guild Esports.

Poznajcie Guild Eagles! 

Przede wszystkim chcę podziękować wszystkim zaangażowanym w ten projekt, w sukcesy, wzloty i upadki. Cóż to była za piekielna przejażdżka, ale teraz czas na nowy rozdział. Po latach szukania nowego domu, odbyliśmy kilka rozmów z różnymi organizacjami, ale ostatecznie znaleźliśmy się pod banderą Guild. Jesteśmy zmotywowani, aby dać z siebie wszystko i nie możemy się doczekać, aby osiągać kolejne szczyty” – napisał Rigon “rigoN” Gashi za pośrednictwem platformy X.

Guild obecne jest na scenie Counter-Strike’a od marca 2023 roku, gdy zaprezentowało żeński zespół CS:GO. Dziś organizacja rozszerzyła swoje działania, kontraktując męską piątkę. Angaż otrzymali dotychczasowi zawodnicy Bad News Eagles – Flatron “juanflatroo” Halimi, Dionis “sinnopsyy” Budeci, Sener “SENER1” Mahmuti, Genc “gxx” Kolgeci oraz Rigon “rigoN” Gashi. Stanowisko głównego szkoleniowca objął triumfator Majora z 2015 roku, Jonatan “Devilwalk” Lundberg. Rolę asystentów trenera piastować będą Kevin “kRYSTAL” Amend oraz Kieran “KayJay” Playfair, natomiast menadżera James “BanKs” Banks.

Bogata historia Bad News Eagles

Bad News Eagles zostało powołane do życia w lutym 2022 roku, gdy zawodnicy postanowili trzymać się razem po odejściu z Teamu BLINK. Kontynuowanie wspólnych ścieżek okazało się strzałem w dziesiątkę, wszak ekipa rigoNa stała się najbardziej utytułowaną kosowską drużyną w historii CS:GO. Zdołała ona m.in. zwyciężyć Tipsport Cup Prague 2022, wywalczyć wicemistrzostwo ESL Challenger Melbourne 2023 oraz CCT Central Europe Malta Finals, a także awansować na dwa turnieje rangi Major – w Rio i Paryżu. W szczytowym momencie BNE okupowało szesnastą lokatę w światowym zestawieniu HLTV.

Nowy skład Guild Esports wygląda następująco:

  • Kosovo Flatron “juanflatroo” Halimi
  • Kosovo Dionis “sinnopsyy” Budeci
  • Kosovo Sener “SENER1” Mahmuti
  • Kosovo Genc “gxx” Kolgeci
  • Switzerland Rigon “rigoN” Gashi
  • Sweden Jonatan “Devilwalk” Lundberg (trener)
  • Germany Kevin “kRYSTAL” Amend (asystent trenera)
  • Canada Kieran “KayJay” Playfair (asystent trenera)
  • United Kingdom James “BanKs” Banks (menadżer)

Zawodnicy zadebiutują w barwach Guild Esports już jutro (tj. 15 listopada) w ramach czwartej odsłony CCT 2023 Online Finals. Podopieczni Devilwalka podejmą duńskie Preasy w ćwierćfinałach górnej drabinki.