Respawn.pl

Ballista czy starxo? Kto dziś pożegna się z VCT Masters Europe 2021?

Autor: Paweł Wilk
starxo

Porażki Polaków w pierwszej rundzie fazy grupowej VALORANT Champions Tour 2021 Masters sprawiła, że Ballista Esports spotka się z Acend Patryka “starxo” Kopczyńskiego w meczu eliminacyjnym drabinki przegranych.

Stawka tej rywalizacji jest ogromna, ponieważ porażka w niedzielę oznaczać będzie pożegnanie się z prestiżowymi rozgrywkami od Riot Games. Drużyny Polaków nie były faworytem w koszyku A, ale ich piątkowe mecze pokazały, że zawodnicy znad Wisły mogą rywalizować na najwyższym poziomie. W pełni polska Ballista nieznacznie przegrała na obu mapach z Teamem Heretics (10:13,12:14), natomiast europejski miks starxo mocno nastraszył Ninjas in Pyjamas (11:13,12:14).

Teraz już nie ma miejsca na błędy, bowiem Ballista i Acend spotkają się o 17:00 w starciu eliminacyjnym, którego zwycięzca awansuje do decydującego o awansie do play-offów meczu, natomiast przegrany będzie mógł śledzić rozgrywki w roli kibica. Spotkanie wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Warto wspomnieć, że to nie będzie jedyne widowisko w ramach VALORANT Champions Tour, bowiem o 20:00 w równoległy etapie grupy B zobaczymy w akcji Guild Esports i Alliance.

14 marca
Mecz przegranych grupy A
17:00 Ballista Esports vs Acend BO3
Mecz przegranych grupy B
20:00 Guild Esports vs Alliance BO3