Respawn.pl

Battle Royale w prawdziwym życiu? Milioner zafunduje wyspę do gry!

Autor: Filip Woszczek

Pewien anonimowy milioner ogłosił poszukiwanie wykonawcy, aby zorganizować prawdziwy mecz w stylu Battle Royale. Wydarzenie odbędzie się na prywatnej wyspie, gdzie 100 osób zawalczy o przetrwanie.

Screenshot 2019 04 10 at 3.30.49 AM 1

Planuje on wybrać grono osób, które będą konkurować o 100 tysięcy funtów. Milioner opublikował reklamę na stronie HushHush.com, która jest określana jako „Amazon dla bogatych”. Post mówi, że klient chce wykupić prywatną wyspę, a także przyciągnąć jednego z twórców gier do zorganizowania meczu. Za sześć tygodni pracy, które obejmują aranżację wyspy i meczu, milioner oferuje 45 tysięcy funtów. Zgłoszenia od zainteresowanych organizatorów są przyjmowane do 22 kwietnia, zaś zwycięzca przetargu zostanie ogłoszony 10 maja.

Gracze nie będą używać prawdziwej broni. Wykorzystana zostanie broń typu airsoft, a uczestnicy otrzymają kamizelki sensoryczne, które pozwolą organizatorom śledzić trafienia. Zgodnie z pomysłem milionera mecz powinien trwać trzy dni. Gdy uczestnicy będą poruszać się po wyspie, będą mogli również odpocząć podczas wędrówek. Zapewniona zostanie żywność i sprzęt do biwakowania. Personel medyczny będzie również obecny na wyspie w nagłych przypadkach.

“Gry Battle Royale stały się niezwykle popularne w ciągu ostatnich kilku lat, a nasz klient jest wielkim fanem, który chce uczynić grę rzeczywistością w możliwie najbezpieczniejszy sposób. Jeśli mistrzostwa odniosą sukces w tym roku, to będzie to coś, co chcę uczynić corocznym wydarzeniem, co jest bardzo ekscytujące!” – mówi Aaron Harpin, założyciel sklepu Hush Hush

Całkowita długość projektu ma wynieść około sześciu tygodni. Na razie szczegółów brakuje, lecz jedno jest pewne – o tym wydarzeniu będzie mowa przez dłuższy czas.