Respawn.pl

Battlefield 2042 oficjalnie ogłoszony!

Autor: Michał Maćkowski

Wielu fanów serii Battlefield wreszcie się doczekało, bowiem twórcy gry wydali pierwszy trailer nowej odsłony! W sieci zdania są podzielone, jednak z pewnością Battlefield 2042 nakręcił spore oczekiwania. 

Wiele na to wskazuje, że nowego Battlefield 2042 przyjdzie nam zagrać jeszcze w tym roku. Nowa odsłona serii swoją premierę będzie miała najprawdopodobniej w październiku. Fabuła ma opierać się na konflikcie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Rosją, a gracze na dzień dobry otrzymają w grze siedem map.

Pierwszy trailer Battlefielda 2042 pokazał nam obraz nowoczesnej wojny, gdzie nie brakuje sporej zadymy. W zwiastunie niespodziewanie ukazało się nawiązanie do jednej z najlepszych i najchętniej granych części serii, czyli Battlefielda 3. Scena przedstawia kultową akcję wyskakującego żołnierza z samolotu, który w locie z bazooki zestrzeliwuje wroga i następnie wraca do swojego myśliwca.

Wróćmy jednak do konkretów, bowiem nowy Battlefield 2042 ma dać nam sporą różnorodność na mapach, bowiem według plotek przeniesie nam między innymi do Egiptu czy Seulu. Na pewno więcej dowiemy się po pierwszym filmie, w którym deweloperzy pokażą rozgrywkę. Ten materiał zaplanowany jest na najbliższą niedzielę. Co ciekawe na jednym serwerze rywalizować ma nawet 128 graczy!