Respawn.pl

Będą zmiany w składzie zwycięzców Majora? Outsiders zainteresowani 18-letnim talentem!

Autor: Maks Bartosik

Szufla na rosyjskiej scenie CS:GO nie zwalnia tempa. Po zmianach w ForZe, K23, Nemiga czy Aurora Gaming, kolejne mają dotyczyć zwycięzców Majora w Rio – Outsiders.

Jame i spółka zaskoczyli świat wygrywając IEM Major Rio 2022. Wszystko wskazywało na to, że rosyjski skład na dłużej zagości w czołówce sceny CS:GO i częściej będziemy mogli oglądać ich w walce o najważniejsze trofea. Te przypuszczenia jednak szybko zostały rozwiane za sprawą finałów BLAST Premier. Outsiders ostatni turniej w roku zakończyli odpadając już po drugim meczu, przegrywając najpierw z Liquid, a potem z późniejszym triumfatorem czyli G2. Wszystko wskazuje na to, że słaby występ podczas BLAST skłonił formację Jame’a do zmian w składzie.

Według Overdrive’a Outsiders ma opuścić David “n0rb3r7” Daniyelyan. Rosjanin armeńskiego pochodzenia występował w Outsiders od maja ubiegłego roku, gdy przeszedł z K23. W barwach Outsiders wystąpił nie tylko w Rio, ale też m.in. podczas ESL Challenger Valencia 2022, IEM Cologne 2022 czy ESL Challenger w Rotterdamie, który rosyjska formacja zakończyła zwycięstwem.

Miejsce n0rb3r7a w składzie Outsiders ma podobno zająć Aleksandr “KaiR0N-” Anashkin. 18-letni Rosjanin, który ma również niemieckie korzenie od dwóch miesięcy pozostaje na liście transferowej w Aurora Gaming. KaiR0n uznawany jest za jeden z większych talentów na rosyjskiej scenie CS:GO, a sam Jame dwukrotnie umieścił go w swoich predykcjach. Według Luisa Miry, 18-latek miał dołączyć do nowoformowanej drużyny z Boombl4 na czele, jednak oferta od Outsiders zmieniła jego plany.

Jeśli te doniesienia potwierdzą się, to skład Outsiders na 2023 rok będzie prezentował się następująco:

  • 🇷🇺 Dzhami “Jame” Ali
  • 🇷🇺 Evgeniy “FL1T” Lebedev
  • 🇰🇿 Aleksey “qikert” Golubev
  • 🇷🇺 Aleksandr “KaiR0N-” Anashkin
  • 🇷🇺 Petr “fame” Bolyshev
  • 🇰🇿 Dastan “dastan” Akbayev (trener)