Respawn.pl

beGenius vs AGG na Hitbox Challenger Cup

Autor: Sergiusz Lelakowski

W ostatnim meczu fazy grupowej Hitbox Challenger Cup #2 beGenius zmierzą się z reprezentantami AGG. Stawką konfrontacji bedzie awans do ćwierćfinałów turnieju.

Hitbox Challenger Cup to turniej zorganizowany przez Hitbox, w którym szesnaście drużyn walczy o pulę nagród o łącznej wartości 10 tys. dolarów. AGG to nie jedyny polski akcent tej imprezy – wcześniej z grupy B awans do play-offów zdobyło Kinguin, a PRIDE odpadło po przegranym spotkaniu ze Spirit w grupie A.

W grupie D w walce o awans pozostało beGenius i AGG. Wcześniej VwS pożegnało się z turniejem, a TBA po dwóch wygranych bezpośrednio weszło do ćwierćfinału. Będzie to zatem drugie polsko-francuskie starcie na tej imprezie. Wcześniej Karol “rallen” Rodowicz i spółka w meczu otwarcia nie dali rady beGenius i przegrali 1:2.

Faworytem w tym spotkaniu zdaje się być polska drużyna. AGG są bezpośrednio po zwycięstwach z PENTA Sports, LGR i EURONICS, z kolei beGenius na pewno jeszcze mają w pamięci kompletnie nieudane BO3 z TBA i porażkę z AlienTech w finale DreamHack Valencia.

Gdzie oglądać?

Spotkanie będzie transmitowane na kanale Razera w Hitbox.tv. Start o 20:00.