Respawn.pl

Strona główna » Bez niespodzianek! Heroic i FaZe Clan w finale BLAST Premier Fall Final

Bez niespodzianek! Heroic i FaZe Clan w finale BLAST Premier Fall Final

Autor: Krzysztof Sarna

Wiemy już prawie wszystko! Poznaliśmy dwie najlepsze drużyny turnieju BLAST Premier Fall Final. W sobotnich półfinałach obyło się bez niespodzianek. W ten oto sposób to Heroic i FaZe Clan powalczą nie tylko o mistrzostwo tej imprezy i pieniądze, ale także o bilet na BLAST Premier World Final. 

Wiele na BLAST Premier Fall Final się wydarzyło, ale najważniejsze nieustannie przed nami. W niedzielę dojdzie do wielkiego finału tej imprezy, która wyłoni nam kolejnego uczestnika BLAST Premier World Final, który rozegra się już w grudniu. Przyjrzyjmy się jeszcze sobotnim półfinałom, ponieważ w nich działo się niemało. Oba spotkania w końcu obfitowały w pełną serię.

Na sam start Heroic pokonało Team Liquid. Duńczycy prowadzili w całym starciu po Overpassie, na którym triumfowali do dziesięciu. Najwięcej działo się jednak na Inferno, na którym byliśmy świadkami dogrywki. Duńczycy, grając po stronie terrorystów prowadzili 13:11, by przegrać cztery odsłony z rzędu i ulegać 13:15. Nie złożyli jednak broni i doprowadzili do “doliczonego czasu gry”, ale w nim nie udało się przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść i jednocześnie domknąć tego starcia. Tak więc o kwestii finału musiało przesądzić Vertigo. Mimo że organizacja z Ameryki zaliczyła dobry start, bo prowadziła 3:0 w ataku, tak gładko przegrała pierwszą część 4:11. TL jeszcze próbował powrotu i nie wyglądało to źle, czego dowodem jest rezultat 8:11, ale wszystko zakończyło się przy stanie 16:9. 

CZYTAJ TAKŻE: Nitro po raz kolejny z rozbitym BMW! Tym razem M8 w tydzień

Drugim finalistą został FaZe Clan po tym, jak pokonał Ninjas in Pyjamas. Po pierwszej lokacji to jednak NiP było bliżej awansu. Ludvig “Brollan” Brolin i jego kompani wygrali 16:11. Wydaje się, że areną na wagę finału był Nuke, który rozstrzygnęła dopiero dogrywka. Organizacja ze Szwecji była w bardzo dogodnej sytuacji, prowadząc 14:7. Mimo to nie poradziła sobie z wykończeniem i uległa w dodatkowych odsłonach 17:19. Na Mirage’u zbyt dużo się nie działo, co potwierdza stan 16:8. 

Wyniki sobotnich spotkań BLAST Premier Fall Final prezentują się następująco:

Team Liquid 1:2 Heroic – Overpass 10:16, Inferno 19:16, Vertigo 9:16

FaZe Clan 2:1 Ninjas in Pyjamas – Overpass 11:16, Nuke 19:17, Mirage 16:8