Respawn.pl

BEZ NIESPODZIANKI! ZywOo zgarnia nagrody MVP za IEM Rio!

Autor: Michał Maćkowski

Za nami kolejny duży turniej! IEM Rio dosyć niespodziewanie zgarnęli zawodnicy Vitality, a nagrody MVP przyznano nikomu innemu jak Mathieu “⁠ZywOo⁠” Herbaut.

IEM Rio to już historia, na której zapisali się także Polacy. 9INE nie najgorzej spisało się na imprezie w Brazylii i mimo, że pozostaje niedosyt, to możemy być z nich dumni. To jednak całe rozgrywki niespodziewanie padły łupem Vitality, które w finale pokonało Heroic. Natomiast gwiazda pszczół zdobyła nagrody MVP.

ZywOo zgarnia nagrody MVP za IEM Rio

Nie mogło być po prostu inaczej, bowiem to Mathieu “ZywOo” Herbaut był jednym z motorów napędowych Vitality na IEM Rio. Francuska gwiazda w wielu momentach była nie do zatrzymania i popisała się między innymi w półfinale na Cloud9 wygraną rudna pistoletową 1 na 4 i 31 zabójstwami na decydującej mapie.

To jednak Francuz podczas całego turnieju pokazywał się z naprawdę super strony. Na piętnaście rozegranych map, tylko raz zawodnik Vitality zakończył z ujemnym bilansem zabójstw do śmierci, to jednak na każdej mapie jego rating wynosił powyżej 1,0. Patrząc tylko i wyłącznie z perspektywy statystyk, najlepiej ZyWOo spisał się w na Inferno przeciwko OG, gdzie łącznie zdobył 33 zabójstwa, ginąć przy tym zaledwie 12 razy.

Dwie nagrody MVP rozdane

Tak jak w poprzednich turniejach od ESL, rozdane zostały dwie nagrody MVP. Jedna od największej portalu o CS:GO od HLTV oraz od samego organizatora. Oczywiście obydwie powędrowały w te same ręce, czyli do Mathieu “ZywOo” Herbauta. Co również istotne, był to ostatni duży turniej lanowy przed ostatnim Majorem w CS:GO.