Respawn.pl

Bez zmian w TOP10 rankingu HLTV; 9INE z zaskakującym spadkiem i olbrzymi awans PGE Turów

Autor: Krzysztof Sarna
9INE

Tradycyjnie jak co poniedziałek spotykamy się na sprawdzeniu aktualizacji światowego rankingu HLTV. Tym bardziej przecież, że w minionym tygodniu 9INE awansowało na turniej RMR przed BLAST Paris Major. W ostateczności doszło do zaskakującego spadku, aniżeli awansu najlepszej polskiej ekipy.

Trzeba przyznać, że jeszcze przed najnowszą aktualizacją rankingu HLTV spora część polskiego społeczności liczyła na to, że 9INE po raz kolejny w nim awansuje. W praktyce okazało się inaczej, ponieważ Wiktor “mynio” Kruk i jego koledzy nie tylko nie poszli do góry, ale również spadli.

W gronie dziesięciu najlepszych drużyn świata jest natomiast spokojnie, ponieważ każda utrzymała swoje usytuowanie sprzed tygodnia. Za tydzień jednak możemy się spodziewać zmian, a to za sprawą startującego, siedemnastego sezonu ESL Pro League. Pierwsze pojedynki na Malcie zostaną rozegrane w najbliższą środę, 22 lutego.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. G2 Esports
 2. Heroic
 3. Team Liquid
 4. FaZe Clan
 5. Natus Vincere
 6. Team Vitality
 7. Outsiders
 8. OG Esports
 9. fnatic
 10. Complexity

Jak już zdążyliśmy wspomnieć – 9INE nie awansowało, a spadło o jedno miejsce względem ubiegłego tygodnia. Jest to nieco trudna do zrozumienia sytuacja, kiedy spojrzymy na fakt, że najlepsza drużyna z Polski w miniony piątek przypieczętowała awans na turniej Road to Major BLAST Paris. Illuminar Gaming, HONORIS oraz Permitta spadły kolejno o sześć, jedną i trzynaście lokat. W górę o cztery miejsca poszło Anonymo Esports, a los kogutos opuściło grono TOP100. Największy awans, a wręcz gigantyczny zanotowało PGE Turów Zgorzelec, który poszedł wzwyż aż o 63 posady. To oczywiście zasługa walecznej postawy w otwartych i zamkniętych kwalifikacjach do RMR-a. Jest jeszcze NAVI Javelins, które spadło o siedemnaście usytuowań, Singularity na 193. pozycji, które zarazem zadebiutowało w rankingu oraz ThunderFlash zamykające grono TOP10 polskich formacji na 227. lokacie. Zespół ten spadł względem ubiegłego poniedziałku o 67 miejsc.

Najlepsza dziesiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 25. 9INE (-1)
 • 53. Illuminar Gaming (-6)
 • 56. HONORIS (-1)
 • 65. Permitta (-13)
 • 91. Anonymo Esports (+4)
 • 109. los kogutos (-12)
 • 118. PGE Turów Zgorzelec (+63)
 • 185. NAVI Javelins (-17)
 • 193. Singularity (Pojawienie się w rankingu HLTV)
 • 227. ThunderFlash (-67)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 27 lutego.