BIG awansuje do wielkiego finału wiosennej edycji DreamHack Masters

Autor: Marcin Kapusta

BIG drugim finalistą europejskiego DreamHack Masters Spring. Niemcy wyrzucili za burtę graczy FaZe i już jutro o 14:50 podejmą francuskie G2 w wielkim finale prestiżowych rozgrywek!

FaZe Clan po porażce z berlińską organizacją żegna się z zawodami. Za zajęcie trzeciego miejsca europejska formacja zgarnęła 190 punktów ESL Pro Tour oraz zainkasowała 20 tysięcy dolarów.

🇩🇪 BIG 2-0 FaZe Clan 🇪🇺

Nuke (16:4)

Niemiecki zespół lepiej nie mógł rozpocząć zmagań na pierwszej mapie. Szybko objęli prowadzenie 9-0 i zakończyli pierwszą połowę wynikiem 12-3. Drużyna syrsoNa zabezpieczyła drugą pistoletówkę, a reszta była już czystą formalnością. Europejska ekipa po zmianie stron zdołała wygrać tylko jedną rundę, a potyczka na Nuke’u zakończyła się rezultatem 16-4 na korzyść BIG.

Mirage (22:19)

Skuteczność FaZe w przeciągu ostatnich trzech miesięcy na Mirage’u wyniosła 83%, przez co byli typowani jako zwycięzcy tej mapy. Coldzera i spółka objęli prowadzenie 4-2, jednak Niemcy podnieśli poprzeczkę i błyskawicznie uciekli do wyniku 10-5. Druga pistoletówka wpadła na konto FaZe, w trakcie której NiKo zanotował trzy eliminacje. Europejski zespół zwyciężył dwie następne rundy, jednak BIG wyszło na prowadzenie 14-7. Mimo to ekipa broky’ego nie poddała się i walczyła do samego końca, co ostatecznie im się opłaciło. Niesamowity comeback ze strony FaZe doprowadził do rozegrania dogrywki. Obie formacje szły później łeb w łeb, jednak XANTARES i syrsoN w sytuacji 2v5 wygrali rundę i ostatecznie zabezpieczyli Mirage’a wynikiem 22:19.