Respawn.pl

BIG gra dalej! mantuu i spółka lepsi od OG

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwszy z trzech dni Knockout Stage na BLAST Premier Fall Groups zakończony. W drugiej potyczce pierwszej rundy tej fazy BIG okazało się lepsze od OG Esports. Tak więc w konfrontacji pomiędzy polskimi akcentami zwycięsko wyszli Mateusz “mantuu” Wilczewski i jego koledzy.

mantuu i koledzy z BIG lepsi od OG 

To była prawdziwa walka o awans do drugiej rundy Knockout Stage. Po pełnej serii ze zwycięstwa cieszyć się mogła niemiecka organizacja. Rywalizacja zaczęła się na Mirage’u wybranym przez Macieja “F1KU” Miklasa i jego kolegów. Pierwsza część niekoniecznie mogła odzwierciedlać, że to właśnie oni chcieli grać na “polskiej arenie”, bo przegrali 7:8. Jeśliby jednak spojrzeć na to z drugiej strony – zdobycie aż siedmiu punktów w ataku jest kapitalnym rezultatem. W głównej mierze właśnie taki wynik pozwolił OG dokończyć dzieła i wygrać Mirage’a do jedenastu, co zarazem dało prowadzenie w całym meczu. 

CZYTAJ TAKŻE: Wszystkie Majory w CS:GO – powspominajmy…

Organizacja z Danii na Overpassie zdążyła się przekonać, że wygrywanie pierwszej połówki gładkim wynikiem wcale nie gwarantuje końcowej wygranej. Owszem – Miklas i spółka po stronie broniącej zapisali na swoim koncie aż dziesięć oczek, ale później nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Był jeszcze moment, w którym wygrywali 13:11, ale niemiecko-polski kolektyw był w tak wielkim natarciu, że doprowadził do remisu.

Kwestię awansu do drugiej rundy Knockout Stage rozwiązał Ancient. OG z początku grało po stronie terrorystów i chociaż zaczęło od wygranej 3:0, to skończyło na stanie 5:10. Wydaje się, że podopieczni Caspra “ruggaha” Due nieco za późno się obudzili, a także zabrakło im konsekwencji. Zrywy były, ale potrzeba jeszcze było większego dążenia za ciosem.

OG Esports 1:2 BIG – Mirage 16:11, Overpass 13:16, Ancient 11:16

OG Esports żegna się z turniejem i o awans na jesienne finały walczyć będzie podczas BLAST Premier Fall Showdown. Natomiast przed 37. siłą świata stoi szansa na awans, ponieważ w drugiej rundzie spotka się z Teamem Vitality.