Respawn.pl

BIG miażdży i wyrzuca Team Liquid z BLAST Premier Spring Groups

Autor: Krzysztof Sarna

Poznaliśmy pierwszych dwóch spadkowiczów z BLAST Premier Spring Groups do turnieju Showdown. BIG niespodziewanie pokonało Team Liquid, a nawet zmiażdżyło! Ciekawy przebieg miało drugie starcie, które obfitowało w pełną serię.

Od pojedynku z udziałem Complexity Gaming i Evil Geniuses oczekiwaliśmy, że będzie zacięte i takie też było. Trzy mapy, chociaż nie do końca wyrównane, to jednak cały mecz pokazał, że obie ekipy walczyły. Głównym bohaterem piątku zostało jednak BIG.

CZYTAJ TAKŻE: Recenzja Corsair HS65 Surround – słuchawek z wyśmienitym dźwiękiem przestrzennym

Pierwsze starcie było starciem sąsiadujących ze sobą formacji w rankingu HLTV. Complexity Gaming pokonało po trzech mapach Evil Geniuses i tym samym odniosło pierwszy triumf na tym turnieju. “Biała Gwiazda” objęła prowadzenie po zwycięstwie na Anubisie do siedmiu. “Geniusze Zła” dokonali rewanżu na Inferno, na którym wygrali rezultatem 16:12. O pozostaniu w turnieju decydował Overpass, ale na nim ponownie Michael “Grim” Wince i jego kompani zwyciężyli i to przemawiająco, bo 16:8. W boju o awans na wiosenne finały przyjdzie im się zmierzyć już jutro z Natus Vincere.

Team Liquid jest w dołku i widoczny jest mocny spadek formy. Z pewnością po najnowszej, poniedziałkowej aktualizacji światowego rankingu HLTV organizacja z Ameryki nie będzie już na czwartej pozycji. Owszem, przegrać z 15. ekipą tego zestawienia jak najbardziej można, ale styl pozostawia wiele do życzenia. Na Nuke’u wybranym przez niemiecką ekipę TL uległ do dwóch, a na wybranym przez siebie Anubisie do ośmiu! To naprawdę pogrom. Nick “nitr0” Cannella i jego koledzy o awans na wiosenne finały będą walczyć podczas BLAST Premier Spring Showdown. Natomiast BIG nadal jest w grze i w drugiej rundzie Knockout Stage zmierzy się w niedzielę przeciwko Heroic. Zwycięzca awansuje na Spring Final, a przegrany spadnie do Spring Showdown. 

Piątkowe wyniki BLAST Premier Spring Groups prezentują się następująco:

Complexity Gaming 2:1 Evil Geniuses – Anubis 16:7, Inferno 12:16,  Overpass 16:8

BIG 2:0 Team Liquid – Nuke 16:2, Anubis 16:8