Respawn.pl

Strona główna » BLAST: Liquid lepsze od OG; G2 eliminuje FaZe bez straty mapy

BLAST: Liquid lepsze od OG; G2 eliminuje FaZe bez straty mapy

Autor: Filip Woszczek

Sobotnie rozgrywki w ramach BLAST Premier World Final oznaczały wyłonienie dwóch finalistów, którzy zmierzą się ze sobą w niedzielę. Dzisiaj to Liquid okazało się lepsze od OG, natomiast G2 skończyło przygodę FaZe już na dwóch mapach.

Pierwsza połówka rozegrała się dość gładko dla zawodników OG, ponieważ zainkasowali wtedy aż 11 rund po stronie CT. Nie brakowało odpowiedzi od Liquid, bo udało im się wrócić wystarczająco blisko(11:12), by nanieść trochę presji na rywali. Koniec końców strona terro okazała się zbyt mocna dla Liquid, więc uznali wyższość OG na Overpassie. Sytuacja wyrównała się na Inferno, gdzie tym razem to Liquid zakończyło połowę na prowadzeniu(9:6). Wkrótce gracze amerykańskiej organizacji odjechali z wynikiem(14:8) na tyle daleko, by doprowadzić do decidera w tym spotkaniu. Ekipa Liquid kontynuowała dobrze rozgrywaną stronę CT także na Anubis, gdzie zdołali zebrać 11 rund. Po zmianie stron OG wygrało pierwsze 3 rundy, natomiast reszta trafiła do ekipy przeciwnej.

OG12LiquidHLTV
Overpass 16:12 — Inferno 10:16 — Anubis 7:16
 

Początek Nuke’a z początku wyglądał dobrze dla karrigana i spółki(5:1). Za niedługo jednak można było zobaczyć wyrównanie ze strony G2, ale końcowo to FaZe wygrywało trzema punktami nad rywalem. Defensywa G2 prezentowała się tak samo dobrze, co wkrótce dało im prowadzenie (13:10), ale FaZe nie poddało się bez walki. Niespodziewanie wysunęli się na prowadzenie tuż przed końcem mapy(14:13), ale 3 ostatnie rundy i tak padły łupem G2. Zmotywowani tą przegraną zawodnicy FaZe zaprezentowali świetną połówkę jako terroryści na Inferno, zdobywając 11 rund. To nie był jednak koniec tej mapy, ponieważ od momentu startu drugiej części G2 zdobyło 7 rund z rzędu w ataku. Dopiero po tym czasie antyterroryści złapali trochę wiatru w żagle(13:11), ale ostatnie 5 rund ponownie padło łupem ekipy HooXiego.

G220FaZeHLTV
Nuke 16:14 — Inferno 16:13 

Tym sposobem skompletowano parę finalistów, czyli Liquid oraz G2, którzy już jutro o godzinie 11:00  zmierzą się w pojedynku Best of 3 o 500 000 dolarów.