Respawn.pl

Strona główna » BLAST: Liquid oraz G2 kompletują półfinałowe zestawienia

BLAST: Liquid oraz G2 kompletują półfinałowe zestawienia

Autor: Filip Woszczek

Piątkowe rozgrywki w ramach ćwierćfinałów BLAST Premier World Final pozwoliły wyłonić półfinałowe zestawienia. Natus Vincere musiało uznać wyższość amerykańskiej organizacji, natomiast G2 potwierdziło swoją wyższość nad Vitality.

Overpass wyglądał na dużą przewagę ze strony Liquid, które w pierwszej połówce zdobyło aż 9 rund po stronie atakującej. Zmiana stron nie dała zbyt wielu atutów zawodnikom NAVI, więc rozgrywka szybko przeniosła się na Ancient. Tam można było zobaczyć dominację ze strony Liquid, po tym jak w pierwszej połówce brakowało im tylko pięciu rund do zwycięstwa. Wkrótce w tabeli widniał wynik 13:4, ale to wtedy zawodnicy Natus Vincere wzięli sprawy w swoje ręce, prezentując się bardzo dobrze jako terroryści. Koniec końców mapa zakończyła się dla nich wynikiem 16:14, więc potrzebny był decider. Na Mirage ponownie drużyna Liquid zaprezentowała dominacyjną połówkę, tym razem w CT, zdobywając 10 rund. W drugiej części stracili jeszcze 4 punkty, zanim wygrana w tym spotkaniu trafiła na ich konto.

W drugim ćwierćfinale G2 podjęło Vitality, a pierwsza mapą rozgrywaną w tym spotkaniu był Nuke. Ofensywa zawodników G2 okazała się zbyt dużym wyzwaniem dla ekipy apEXa, ponieważ jako antyterroryści zdobyli zaledwie 3 punkty, a reszta była formalnością dla rywali. Vertigo okazało się całkowicie odmiennym doświadczeniem dla obu ekip(9:6 Vitality). Po zmianie stron zespół HooXiego zdołał objąć prowadzenie, ale końcowo wynik mapy musiał zostać rozstrzygnięty w dogrywce(19:15 Vitality). Anubis początkowo wyglądał na łatwą przeprawę dla Vitality(7:3), ale zawodnicy drużyny przeciwnej szybko zbliżyli się do ich wyniku, zdobywając 7 rund w CT. W decydującej fazie tej mapy to G2 pokazało dominację nad rywalem, wygrywając spotkanie 2-1.

Natus Vincere12LiquidHLTV
Overpass 10:16 — Ancient 16:14 — Mirage 9:16
 
G221VitalityHLTV
Nuke 16:3 — Vertigo 15:19 — Anubis 16:11