Respawn.pl

BLAST: Natus Vincere z awansem; OG żegna się z imprezą

Autor: Krzysztof Sarna

Rywalizacja w grupie C BLAST Premier Fall Groups toczy się w najlepsze. Po drugim dniu zmagań Natus Vincere pewne jest już awansu do imprezy rangi Fall Final. Niestety, ale drugą porażkę odniosło OG Esports, przez co drużyna ta zagra na Fall Showdown.

Natus Vincere dzisiejszym triumfem zapewniło sobie awans do BLAST Premier Fall Final. Ekipa z regionu CIS pokonała Complexity Gaming, chociaż pojawiły się trudności. Oleksandr “s1mple” Kostyliev i jego koledzy wygrali Overpassa wybranego przez CoL. Jednak jeszcze ciekawiej zrobiło się na wyborze Na’Vi, czyli Ancient. Na tej arenie doszło do czegoś niespodziewanego, ponieważ szesnasta siła świata wygrała do czterech! Najlepszej drużynie świata nie przystało jednak przegrać meczu, a więc Nuke musiał już wejść na konto rosyjsko-ukraińskiego kolektywu. 

Nadszedł dziś także czas pierwszych pożegnań. Niestety myśli o turnieju z serii Fall Final na później musi odłożyć OG Esports, które przegrało z FaZe Clanem. Mateusz “mantuu” Wilczewski i jego koledzy dobrze weszli w to starcie, bo wygrali pierwszą lokację, jaką było Inferno. Później jednak zaczęło dochodzić do pierwszych komplikacji, wszak Ancient został rzutem na taśmę wygrany przez szóstą drużynę świata. Na ostatecznym Mirage’u organizacji z Danii zabrakło już pary i uległa do ośmiu, przez co spadła do BLAST Premier Fall Showdown. 

Sobotnie wyniki BLAST Premier Fall Groups prezentują się następująco:

Natus Vincere 2:1 Complexity Gaming – Overpass 16:10 Ancient 4:16, Nuke 16:9

OG Esports 1:2 FaZe Clan – Inferno 16:13, Ancient 14:16, Mirage 8:16