Respawn.pl

BLAST: Ninjas in Pyjamas oraz G2 szybko zgarniają pierwsze zwycięstwa

Autor: Filip Woszczek

Grupa B jak narazie bez niespodzianek. Faworyci dzisiejszych spotkań, czyli Ninjas in Pyjamas oraz G2 triumfują w meczach otwierających turnieju BLAST Premier Fall Groups 2021.

Ostatnie mecze rozgrywane przez MIBR toczyły się przeciwko brazylijskim drużynom. Na BLAST Premier Groups przyszedł czas na ich test w starciu z G2. Ich początek na Mirage wyglądał na bardzo dobry, z uwagi na prowadzenie wynikiem 5:2. Gracze francuskiej organizacji prędko obudzili się w porę, zdobywając dziewięć punktów po stronie CT. NiKo i spółka zaprezentowali równie dobrą połówkę jako terroryści, więc niedługo później mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa.

Wybór G2 nie wyglądał najlepiej z perspektywy Brazylijczyków. Pomimo dobrego startu z wygraną pistoletówką, forcebuy należał do G2, które momentalnie rozpędziło się z liczbą rund na koncie, inkasując ich aż dziesięć. Dzięki temu zapewnili sobie duży zapas punktów po stronie CT, która wyglądała jak formalność.

g220mibr
G2BLAST Premier Fall Groups 2021MIBR
16 – Mirage – 11pick
pick16 – Inferno – 7

Pierwsze trzy rundy trafiły do zawodników big, ale ekipa NiP doskonale wiedziała co ma zrobić na tej mapie, by wygrać (11:4). W drugiej połówce gracze niemieckiej organizacji nie mieli już czego szukać, ponieważ w mgnieniu oka Ninjas in Pyjamas zdobyło brakujące kilka rund.

Tym razem dobry początek mogli zaliczyć podopieczni THREAT’a, zdobywając sześć punktów pod rząd, w tym jeden ACE ze strony REZ’a w drugiej rundzie. Gracze BIG nie pozostali jednak dłużni, goniąc rywali do stanu 6:9 przed zmianą stron. Nieskazitelna druga połówka ze strony NiPu pogrzebała zaś wszystkie szanse niemieckiej organizacji.

nip20big
Ninjas in PyjamasBLAST Premier Fall Groups 2021BIG
16 – Dust2 – 9pick
pick16 – Inferno – 6