Respawn.pl

BLAST Premier Fall Groups: MIBR żegna się z turniejem, NiP pewne awansu

Autor: Krzysztof Sarna

Jeden z najbardziej kluczowych dni w grupie B rozgrywek BLAST Premier Fall Groups jest za nami. Z imprezą pożegnało się MIBR. Natomiast pewne awansu do kolejnego turnieju jest już Ninjas in Pyjamas.

Wtorek w BLAST Premier Fall Groups rozpoczęliśmy od meczu premiowanego awansem do BLAST Premier Fall Final. Pojedynek ten rozgrywał się pomiędzy G2 Esports, a Ninjas in Pyjamas. Trzeba przyznać, że starcie nie zawiodło. 

Nie zawiodło, bo dane nam było ujrzeć pełną serię. Zawody rozpoczęły się od triumfu G2 na Ancient, na którym trzecia siła świata triumfowała do siedmiu. Najwięcej walki ujrzeliśmy na drugiej lokacji, a więc Mirage’u. Francusko-bałkański kolektyw mógł zakończyć ten mecz właśnie na tej arenie, bo w pewnym momencie prowadził 13:10, ale nie wykorzystał tej przewagi i w ostateczności uległ 14:16. O wszystkim zadecydowało Inferno, a na nim Nikola “NiKo” Kovač i jego koledzy okazali się lepsi od zespołu ze Skandynawii. 

Z rozgrywkami pożegnało się natomiast MIBR, które zostało zdeklasowane przez BIG. Organizacja z Niemiec pokazała Amerykanom miejsce w szeregu. Po Mirage’u zapewne spora część osób wyłączyła ten mecz. Nie ma się jednak czemu dziwić, wszak gracze z kraju kawy byli dosłownie bezradni, czego dowodem jest rezultat 4:16. Tak naprawdę nie mieli oni czego szukać na Nuke’u, chociaż to na nim zwyciężyli dziewięć odsłon. 

Takie wyniki oznaczają, że w wielkim finale grupy B ujrzymy Ninjas in Pyjamas, które jest już pewne awansu na BLAST Premier Fall Final. Natomiast w finale dolnej drabinki, który premiowany będzie wcześniej wspomnianym finałem zboru B G2 Esports spotka się z BIG. Lepsza ekipa z tej dwójki ponadto otrzyma awans na kolejny turniej. Jeśli chodzi o MIBR, to ta ekipa będzie musiała upatrywać swoich szans na turnieju z serii Fall Showdown. 

Wtorkowe wyniki BLAST Premier Fall Groups prezentują się następująco:

G2 Esports 1:2 Ninjas in Pyjamas – Ancient 16:7, Mirage 14:16, Inferno 9:16

MIBR 0:2 BIG – Mirage 4:16, Nuke 9:16