Respawn.pl

BLAST Premier Fall Groups zakończone! FaZe Clan z awansem

Autor: Krzysztof Sarna

Po dziesięciu dniach zmagań w końcu dobrnęliśmy do końca BLAST Premier Fall Groups. Ostatnią drużyną, która wywalczyła przepustkę na imprezę z serii Fall Final jest FaZe Clan. Natomiast najlepszą drużyną grupy C okazało się Natus Vincere.

Trzeba przyznać, że faworyt grupy C po prostu nie zawiódł. Najlepsza drużyna na świecie, czyli Na’Vi sięgnęła po najwyższy wynik. Ma się też z czego cieszyć FaZe, wszak to ten zespół jest już pewny udziału na BLAST Premier Fall Final.

Niedziela rozpoczęła się od meczu o awans na wcześniej wspomniane wydarzenie. W nim FaZe pokonało Complexity. Był to mecz jednak specyficzny mimo tego, że ujrzeliśmy w nim pełną serię. Najwięcej działo się na pierwszej lokacji, a więc na Duście. Wszystko wskazywało na to, że CoL obejmie prowadzenie w całym starciu, wszak wygrywał 14:7. Jednak to, czego dokonali Helvjis “broky” Saukants i spółka było czymś nieprawdopodobnym. Szósta siła świata zwyciężyła dziewięć odsłon z rzędu i tym samym objęła prowadzenie. Poddenerwowane takim stanem rzeczy Complexity zrewanżowało się na Nuke’u, na którym myliło się siedmiokrotnie. Najwięcej znaków zapytania możemy jednak kierować w kierunku Ancient. Na tym planie FaZe przygwoździło do ziemi swojego oponenta, który przegrał uwaga! – do zera. 

W meczu finałowym grupy C to Natus Vincere udowodniło swoją wyższość. FaZe się starało, ale te starania na nic się nie zdały. Dobrze dysponowany duet w postaci Ilya “Perfecto” Zalutskiy’a oraz Oleksandra “s1mple’a” Kostylieva w dużym stopniu przyczyniłsię do ostatecznej wiktorii. 

Niedzielne wyniki BLAST Premier Fall Groups prezentują się następująco:

Complexity Gaming 1:2 FaZe Clan – Dust2 14:16, Nuke 16:7, Ancient 0:16 

Natus Vincere 2:1 FaZe Clan – Dust2 16:10, Mirage 16:13

Klasyfikacja końcowa turnieju prezentuje się następująco:

  • 1-3. Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, Team Vitality – $25 000
  • 4-6. FaZe Clan, BIG, Astralis – $12 500
  • 7-9. Complexity Gaming, G2 Esports, Team Liquid – $7500
  • 10-12. OG Esports, MIBR, Evil Geniuses – $5000