Respawn.pl

BLAST Premier Spring Final odbędzie się w Portugalii! Zawitają również kibice

Autor: Krzysztof Sarna

Nie ma ciszy w środowisku CS:GO! Przed nami kolejne turnieje, a organizatorzy nieustannie działają. Wiemy już, gdzie odbędzie się BLAST Premier Spring Final, a więc finał wiosenne cyklu. Samo wydarzenie zagości w Portugalii. Na tym jednak nie koniec (dobrych) informacji. 

BLAST Premier Spring Final będzie finałem wiosennego cyklu BLASTA. Osiem drużyn powalczy nie tylko o finansowe nagrody, ale o slota na BLAST Premier World Final. Rangi tego wydarzenia nie trzeba specjalnie przedstawiać. Skupmy się jednak na wiosennych finałach, ponieważ te odbędą się w Lizbonie, stolicy Portugalii.

To, że turniej odbędzie się w Lizbonie to nie wszystko. Znana jest także dokładna lokalizacja, a jest nią Altice Arena, która może pomieścić około 15 tysięcy widzów. Tak, dobrze czytacie! Zawody odbędą się wraz z udziałem publiczności. Warto z tego miejsca przypomnieć, że pod koniec 2018 roku w tymże obiekcie mogliśmy obserwować BLAST Pro Series, kiedy to jeszcze triumfowało Astralis w szczycie swojej ery. 

Co do samych uczestników, to znamy już sześciu z ośmiu. Do Portugalii przybędą: FaZe Clan, Natus Vincere, G2 Esports, Team Vitality, BIG i OG Esports. Natomiast pozostałą dwójkę wyłonią turnieje BLAST Premier Spring Showdown odpowiednio dla Północnej Ameryki i Europy. W tych pierwszych zmaganiach największymi faworytami są FURIA i Team Liquid. Natomiast w walce o miejsce ze Starego Kontynentu zapowiada się zażarta walka, ponieważ na liście uczestników widnieją m.in. Heroic, ENCE, Ninjas in Pyjamas, Astralis czy Movistar Riders. 

Na BLAST Premier Spring Final 2022 ujrzymy następujące formacje:

  • FaZe Clan
  • Natus Vincere
  • G2 Esports
  • Team Vitality
  • BIG
  • OG Esports
  • Zwycięzca Spring Showdown NA
  • Zwycięzca Spring Showdown EU

Jak już wspomnieliśmy, BLAST Premier Spring Finals zagości w stolicy Portugalii. Samo wydarzenie odbędzie się w dniach 15-19 czerwca. Łączna pula zawodów wynosi 425 tysięcy dolarów. Osiem ekip nie będzie jednak walczyć o same pieniądze, ponieważ zwycięzca awansuje na BLAST Premier World Final 2022.