Respawn.pl

BLAST RMR A: fnatic miażdży 1WIN, zespół kubena przegrywa z FaZe

Autor: Michał Maćkowski

Trwa grupa A w ramach europejskiego RMR, prowadzącego do ostatniego Majora w CS:GO. W kolejnej serii spotkań zwycięstwa zgarnęli gracze FaZe oraz fnatic. 

Rywalizacja w Europie o ostatniego Majora w CS:GO trwa i oczywiście nie zabrakło już niespodzianek. Porażki na swoim kontach mają już między innymi gracze Virtus.pro oraz MOUZ. To jednak kolejna seria spotkań przyniosła zwycięstwa faworytów i bliżej Majora są już fnatic oraz FaZe.

FaZe po problemach pokonuje Apeks

Jako pierwsi swoje spotkanie zakończyli gracze FaZe, którzy jednak nie mieli łatwej przeprawy z Apeks. Podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego nastraszyli drugą formację świata i w pewnym momencie na Overpassie grając po stronie broniącej wygrywali aż 9:3. To jednak ekipa Finna “karrigana” Andersena zaczęła wracać do meczu i przed zmianą stron przegrywała 6:9. Dobra forma FaZe wróciła po zmianie stron, dzięki czemu druga drużyna świata wyszła na prowadzenie 12:9. Apeks do końca starało się zagrozić utytułowanej drużynie, ale tym razem nieco zabrakło. Zespół polskiego trenera przegrał ostatnie 16:13.

Apeks vs FaZe – 13:16 (Overpass)

fnatic prawie oddało wygrany mecz

Trzeba przyznać, że zakończona seria spotkań przyniosła sporą dawkę emocji, szczególnie że fnatic prawie oddało wygrany mecz. Europejska formacja grając po stronie antyterrorystów na Overpass wygrała po stronie broniącej aż trzynaście rund i po przejściu do terrorystów nie potrafiła dokończyć spotkania. 1WIN wygrywało rundę za rundą i dopiero zostało przełamane przy stanie 9:13. fnatic wreszcie znalazło sposób na rywala i ostatecznie wygrało spotkanie 16:12.

fnatic vs 1WIN – 16:12 (Overpass)

Już za chwilę na serwerze zamelduje się Bad News Eagles, które zagra z Viperio. Natomiast na drugim serwerze MOUZ zmierzy się z SAW.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

339965719\_601144965281405\_6362762568404654467\_n.jpg?\_nc\_cat=100&ccb=1-7&\_nc\_sid=ae9488&\_nc\_ohc=E7knkxjR44gAX-ZAmRE&\_nc\_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=03\_AdR6ZvnEf\_BraQfSYe1FdS22viq5nAgd0q4OUlYUAiNK6w&oe=6455EAF9

Partnerami polskiej transmisji BLAST.TV Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Więcej informacji na temat europejskiego RMR znajdziecie w naszej specjalnej relacji

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.