Respawn.pl

BLAST RMR A: Ukraiński zespół wygrywa z Virtus.pro; Natus Vincere krok od Majora

Autor: Michał Maćkowski

Za nami pierwsze pojedynki w drugiej serii dzisiejszych zmagań w grupie A w ramach europejskiego BLAST.TV Paris Major 2023 RMR A. Na początek ponownie doczekaliśmy się niespodzianki.

Trwa rywalizacja w grupie A europejskiego RMR, gdzie po pierwszej serii spotkań nie brakło niespodzianek. Swoje mecze przegrali między innymi MOUZ czy Bad News Eagles, jednak na start drugiej rundy rywalizacji zwycięstwa zgarnęli gracze Natus Vincere oraz B8.

Natus Vincere krok od Majora

Jako pierwsi swoje spotkania wygrali zawodnicy Natus Vincere, którzy nie mieli większych problemów z Falcons. Ukraińsko-rosyjska formacja w pierwszym dzisiejszym spotkaniu zwyciężyła po dwóch dogrywkach z Into The Breach, a teraz zdecydowanie łatwiej pokonała Francuzów na Ancient. NaVi już od samego początku dyktowało warunki na mapie, co mogliśmy zauważyć także po wyniku 8:0 dla ekipy Oleksandra “s1mple” Kostylieva. Falcons jednak wreszcie obudziło się po stronie atakującej i zdołało doprowadzić przed zmianą stron do wyniku 6:9. To jednak zamiana stron zdecydowanie lepiej zadziała na Natus Vincere, które nie dało swoim rywalom szans i wygrało 16:6.

Natus Vincere vs Falcons – 16:6 (Ancient)

Ukraińska formacja lepsza od Virtus.pro na BLAST RMR A

W tym samym czasie na drugim serwerze rywalizowały zespoły z Rosji i Ukrainy. Ukraińskie B8 po niespodziewany zwycięstwe nad MOUZ musiało zmierzyć się z lepszym rywalem, jakim jest VP. Już początek spotkania zapowiadał nam sporą niespodziankę, bo B8 wygrywało na Ancient w pewnym momencie aż 9:1. Dopiero wtedy Rosjanie zaczęli małymi krokami wracać do gry i przed zmianą stron na tablicy wyników widniał wynik 6:9.  Sytuacja po zmianie stron przechyliła się nieco na korzyść Virtus.pro, które wyszło na prowadzenie 13:10. To jednak ukraiński zespół nie poddał się i faktycznie doprowadził do sporej niespodzianki, wygrywając mecz 16:14.

B8 vs Virtus.pro – 16:14 (Ancient)

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

339965719\_601144965281405\_6362762568404654467\_n.jpg?\_nc\_cat=100&ccb=1-7&\_nc\_sid=ae9488&\_nc\_ohc=E7knkxjR44gAX-ZAmRE&\_nc\_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=03\_AdR6ZvnEf\_BraQfSYe1FdS22viq5nAgd0q4OUlYUAiNK6w&oe=6455EAF9

Partnerami polskiej transmisji BLAST.TV Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Więcej informacji na temat europejskiego RMR znajdziecie w naszej specjalnej relacji