Respawn.pl

BLAST Showdown: 9INE pokonuje fnatic w ćwierćfinale!

BLAST Premier Spring Showdown 2023 Europa - ćwierćfinał

Autor: Filip Woszczek
9INE

Ostatni ćwierćfinałowy pojedynek  w ramach BLAST Premier Spring Showdown 2023 rozegrał się pomiędzy polskim 9INE oraz fnatic. Do wyłonienia zwycięzcy tego starcia potrzebny był decydujący Nuke, na którym to Polacy triumfowali.

Dobry początek zaliczyła ekipa fnatic na Vertigo, zgarniając pistoletówkę, ale wkrótce wiatr w żagle złapała ekipa 9INE, inkasując aż 9 rund po stronie atakującej. Po zmianie stron, dokończenie misji było formalnością dla Polaków, którzy zdobyli aż 7 rund z rzędu jako antyterroryści.

Odwrócony bieg zdarzeń miał miejsce na Overpassie, gdzie tym razem to zawodnicy szwedzkiej organizacji zaprezentowali dobrą połówkę (9:6). Co prawda polskiemu zespołowi udało się wyrównać wynik w terro (10:10), ale koniec końców ich rywale doprowadzili do decydującego Nuke.

Ważna pistoletówka na tej mapie padła łupem fnatic, ale Polacy momentalnie odpowiedzieli w kolejnej rundzie. To z kolei stało się zapalnikiem do zmontowania dominującej połówki (12:3), która dała im spory zapas na ostatnią połowę w meczu. W kontynuacji spotkania gracze fnatic zbliżyli się do przeciwnika wynikiem 12:14, ale ostatnie kluczowe rundy wpadły na konto polskiej ekipy, dając im zwycięstwo w całym starciu.

9INE 9ine 21 fna fnatic HLTV
Vertigo 16:6 — Overpass 13:16  Nuke 16:12