Respawn.pl

BLAST: Vitality spuszcza łomot Duńczykom drugi raz z rzędu

Autor: Filip Woszczek

Dnia dzisiejszego rozegrano ostatnie mecze jeśli chodzi o grupę A w ramach BLAST Premier Fall Groups. Duńczycy z Astralis wyeliminowali Liquid, lecz ponownie ponieśli porażkę w ostatnim meczu grupy A przeciwko Vitality.

Amerykanie ponownie wybrali Vertigo, na którym ostatnio czują się świetnie. Ponownie jak w przypadku meczu przeciwko Evil Geniuses, udało im się zainkasować dużą liczbę rund po stronie terrorystów (11:4). Atmosfera ociepliła się, gdy Duńczycy zaczęli wracać do spotkania. Jednak najmniejszy dystans, jaki ich dzielił od Liquid to trzy rundy i nie zdołali nawet wyrównać wyniku, zanim rywale triumfowali po raz kolejny na tej mapie.

Nuke to jedna z map, na której Astralis radzi sobie bardzo dobrze. Wobec tego, tym razem to oni zdołali ugrać jedenaście rund, również po stronie atakującej. Liquid również zaprezentowało się z niezłej strony po zmianie stron (11:12), ale Duńczycy w porę odjechali z wynikiem, prowadząc do trzeciej mapy.

Podopieczni zonica poszli za ciosem, zgarniając pierwsze cztery rundy po stronie CT. Liquid szybko jednak wzięło sprawę w swoje ręce, błyskawicznie prześcigając rywali w zgromadzonych punktach (10:5). Liczba wygranych pistoletówek została wyrównana przez graczy amerykańskiej organizacji, więc zbliżyli się o krok do zwycięstwa. Plany zostały pokrzyżowane przez duński zespół, gdy udało im się przywrócić nadzieję w rundzie forcebuy. Od tamtego momentu wszystko szło po myśli Astralis, zaś Liquid wygrało tylko dwie rundy w dalszej części spotkania, ulegając przeciwnikowi.

astralis 1 21 liquid 1
Astralis BLAST Premier Fall Groups 2021 Liquid
9 – Vertigo – 16 pick
pick 16 – Nuke – 11
16 – Dust2 – 13

W ostatnim spotkaniu grupy A na rywali czekało Vitality, które poprzedniego dnia triumfowało nad Astralis bez straty mapy. Ponownie spotkali się więc z Astralis, które po ostatnim meczu miało zaledwie chwilę na przygotowanie do kolejnego starcia. Rozgrzana duńska maszyna ponownie pokazała popis umiejętności jako terroryści na Nuke. Po ostatniej sromotnej porażce przeciwko Francuzom nie mogli pozwolić sobie na ten sam błąd. W tym przypadku ponownie zyskali przewagę w pierwszej połówce (9:6), zaś po zmianie stron szybko uciszyli rywala po przegranej pistoletówce, dość gładko zdobywając pozostałe punkty.

Pierwsze trzy rundy na Vertigo powędrowały do Astralis, wraz z Bubzkjim na czele, który skompletował ACE’a w trzeciej rundzie. Dalsza część pierwszej połówki zdecydowanie rozwijała się na korzyść Francuzów, którzy powtórzyli wynik Liquid z poprzedniego spotkania (11:4). Dobrym pomysłem okazał się atak duńskiej drużyny na bombsite A, co dało im drugą wygraną pistoletówkę na tej mapie. Przez moment przewagę liczebną dał misutaaaa, który popisał się trzema fragami z Deagle’a, lecz Duńczycy nadal kontrolowali sytuację. Właściwy timing wybrał apEX, który zdecydował zajść rywali od tyłu, zdobywając dwa kluczowe fragi, które dały Francuzom dwunasty punkt (12:7). W dalszej części tej mapy ponownie misutaaa przyczynił się do zwiększenia przewagi Vitality w rundach, więc znalazł rozstrzygnięcie na decydującej mapie.

We wczesnym etapie mapy decydującej bohaterem okazał się być Kyojin, wygrywając ważną rundę 1v2 wokół bombsite’u B (1:2). Dzięki temu antyterroryści momentalnie poszybowali z wynikiem, inkasując kolejne siedem rund z rzędu (8:2). Duńczycy nie poddawali się, więc udało im się zbliżyć do Vitality wynikiem 6:9 przed zmianą stron. Wygrana pistoletówka dała Astralis szanse na wyrównanie, lecz wraz z pierwszym fullem Francuzów oddalili się od nich diametralnie. Koniec końców ekipa Vitality zainkasowała drugie zwycięstwo na tym turnieju przeciwko Astralis.

astralis 1 12 vitality 1
Astralis Blast Premier Fall Groups 2021 Vitality
pick 16 – Nuke – 10
10 – Vertigo – 16 pick
9 – Dust2 – 16