Respawn.pl

Strona główna » BLAST: Zwycięzcy Majora z porażką, OG z niespodziewanym comebackiem!

BLAST: Zwycięzcy Majora z porażką, OG z niespodziewanym comebackiem!

Autor: Filip Woszczek

Pierwszy dzień ostatniego dużego turnieju w tym roku dobiegł końca. Zwycięzcy Majora w Rio ulegli amerykańskiej formacji, natomiast Heroic oraz Natus Vincere nie zdołały wygrać swoich spotkań, grając ze zmiennikiem.

W pierwszym spotkaniu świeżo upieczeni zwycięzcy Majora w Rio pokazali dominację na inferno z połówką 13:2 w CT, szybko prowadząc do drugiej mapy. Anubis i Mirage okazały się dla nich trudną przeprawą, ponieważ to ekipa Liquid konsekwentnie zdobywała rundy. W rezultacie te dwie mapy dały im zaledwie 16 punktów.

Kolejne spotkanie dobrze rozpoczęło się dla ekipy G2, która po 8 rundach wygranych po stronie terrorystów zakończyła mapę na swoją korzyść. Na Inferno potrzebna była dogrywka, by to FaZe doprowadziło do decydującej mapy, jaką był Ancient. Tam zespół karrigana pokazał zdecydowaną dominację, wygrywając 13 rund jako CT, a reszta była formalnością.

Trzecim trzymapowym pojedynkiem z rzędu było starcie OG z Heroic, które w swoich szeregach posiadało k0nfiga w  zamian za stavna, odpoczywającego od gry. W niespodziewany zwroty zdarzeń bogata była mapa Anubis, gdzie to Heroic prowadziło 15:10 jako antyterroryści, by końcowo przegrać w dogrywce wynikiem 19:22.

Na sam koniec dnia wisienka na torcie, czyli Natus Vincere przeciwko Vitality. Natus Vincere zdecydowało się na 17-letniego zmiennika na pierwszej mapie w postaci Andriia “npl” Kukharskyiego, co zaowocowało dogrywką, w której musieli jednak uznać wyższość drużyny przeciwnej. Na Nuke sdy powrócił do gry, dokładając cegiełkę do wyniku 7:8 po stronie atakującej, ale ekipa Vitality mimo wszystko zdołała zamknąć to spotkanie na dwóch mapach jako terroryści.

Outsiders12LiquidHLTV
Inferno 16:10 | Anubis 8:16 | Mirage 8:16
 
FaZe21G2HLTV
Nuke 10:16 | Inferno 19:17 | Ancient 16:4
 
Heroic12OGHLTV
Inferno 11:16 | Mirage 16:9 | Anubis 19:22
 
Natus Vincere02VitalityHLTV
Inferno 16:19 | Nuke 11:16