Respawn.pl

Bomba w Counter-Strike 2 będzie miała większą siłę i promień wybuchu!

Autor: Michał Maćkowski
Bomba w Counter-Strike 2, CS2

Zmian w Counter-Strike 2 będzie naprawdę sporo, jednak ta nie do końca może każdemu się spodobać. Bomba bowiem będzie miała zdecydowanie większą siłę rażenia.

Bomba w Counter-Strike 2 będzie zabijać więcej graczy

Dowiedzieliśmy się już,  że w Counter-Strike 2 bomba otrzyma specjalne animacje, ale mało kto zwrócił uwagę na ważniejsze informacje. To jednak nie umknęło jednemu z użytkowników Reddita, który nie ma dobrej informacji dla graczy. Bomba w najnowszej odsłonie CS’a będzie silniejsza, a co za tym idzie, będzie trzeba dalej uciekać od strefy detonacji.

Użytkownik o nicku 4kJacky postanowił opublikować bardzo interesujący film, w którym wykonał testy siły bomb z CS:GO i Counter-Strike 2. Filmik idealnie pokazuje, że w najnowszej odsłonie kultowego FPS’a, bomba będzie nas zabijać w miejscu, w którym dotychczas czuliśmy się bardzo bezpiecznie. Siła bomby będzie zdecydowanie większa, co oznacza, że gracze, chcąc zachować swoją broń, będą musieli oddalić się od wybuchu dość spory kawałek mapy. Z pewnością spowoduje to większą ilość śmierci po wybuchu i być może większe szanse na ninja defuse.

Przykłady na znanych nam dobrze mapach

4kJacky przetestował bomby na znanych nam bardzo dobrze mapach z puli map trybu turniejowego. Efekt jest taki, że w dotychczas częstych bezpiecznych miejscach w CS:GO gracze mogli na spokojnie przeczekać wybuch bomby.

🚨 Major changes to bomb radius & damage in CS2
by u/4kJacky in GlobalOffensive

Dobrym przykładem jest mapa Overpass w CS:GO, gdzie promień wynosił 1750, a obrażenia w wysokości 500. W Counter-Strike 2 liczby dość mocno wzrosną, bo do 2275 oraz 650. Efekt tego jest bardzo prosty – od teraz gracze nie mogą już czuć się bezpiecznie przykładowo w wejściu do toalet od strony antyterrorystów. Do tej pory bomba zabierała im tam 55 punktów zdrowia, a w nowej wersji to będzie 100. Dlatego też bomba w Counter-Strike 2 z pewnością spowoduje, że gracze będą musieli zdecydowanie szybciej opuszczać obszar podkładania bomby, jeżeli chcą zachować swoją broń.