Respawn.pl

BONECOLD szybko znajdzie nowy dom? Fin prowadzi rozmowy z dużą organizacją

Autor: Aleksander Kurcoń

Kilka dni temu Acend ogłosiło przesunięcie Santeriego “BONECOLD” Sassiego na ławkę rezerwowych. Fin długo nie czekał na oferty i obecnie ma rozmawiać z Fnatic na temat dołączenia do drużyny jako stand-in.

O potencjalnym ruchu transferowym BONECOLDA jako pierwszy poinformował Jakub Czapran z portalu Dexerto. 23 marca Fin został przesunięty na ławkę rezerwowych po rozczarowującym turnieju VCT EMEA Challengers 1. Przypomnijmy, że Sassi był częścią Acend od momentu założenia drużyny. Razem z organizacją wygrał m.in. turniej Masters 1, a także Mistrzostwa Świata rozgrywane w grudniu ubiegłego roku.

Każda przygoda kiedyś się jednak kończy. BONECOLD został przesunięty na ławkę rezerwowych. Finem natychmiastowo zainteresowało się Fnatic. Brytyjska organizacja rozmawia aktualnie z zawodnikiem na temat potencjalnego dołączenia go do drużyny na zasadzie stand-ina.

Kogo miałby zastąpić Sassi, skoro Fnatic ma kompletny skład? Andreya “BraveAF” Gorchakova, który pochodzi z Rosji i przez kłopoty z wizą będzie miał problemy we wzięciu udziału w VCT 2022: Stage 1 Masters, które odbędą się w kwietniu w Reykjaviku. Fnatic jest obok FunPlus Phoenix jedyną drużyną, która zapewniła sobie już udział w turnieju w Islandii. Brytyjska organizacja musi więc znaleźć “na szybko” rozwiązanie, by na pierwszym w tym roku Masters wystąpić w jak najmocniejszym składzie.