Respawn.pl

Strona główna » Boombl4 z koronawirusem! Zagra jednak na IEM Katowice 2022

Boombl4 z koronawirusem! Zagra jednak na IEM Katowice 2022

Autor: Marcin Kapusta

Kolejny uczestnik IEM Katowice 2022 zakaził się koronawirusem. Tym razem pozytywny wynik uzyskał gracz Natus Vincere, Kirill “Boombl4” Mikhailov.

Panujące obecnie warunki epidemiologiczne krzyżują plany organizatorom tegorocznego Intel Extreme Masters Katowice 2022, ale także jego uczestnikom. Dziś pozytywny wynik testu na COVID-19 uzyskał prowadzący Natus Vincere, Kirill “Boombl4” Mikhailov. To kolejny taki przypadek – w minionych dniach obecność koronawirusa potwierdzono u zawodników compLexity Gaming, Robina “ropza” Koola oraz Aurimasa “Bymasa” Pipirasa.

Dotychczas wszyscy zakażeni gracze zostawali w domach, a drużyny korzystały z usług zmienników. Niemniej Boombl4 wystąpi na IEM Katowice 2022, ale mecze rozegra w odizolowanym pokoju hotelowym, w którym przebywa obecnie na kwarantannie. Jak sam podkreślił, czuje się dobrze. “Niestety COVID dopadł też mnie. Zrobiłem test i okazało się, że jest pozytywny. Chcę podziękować zespołowi ESL za natychmiastową reakcję i zastosowanie koniecznych procedur. Otrzymałem osobny pokój hotelowy, w którym rozegram fazę grupową w odosobnieniu. Teraz czuję się dobrze i zrobię wszystko, aby ta sytuacja nie wpłynęła negatywnie na występ drużyny. Dziękuje wszystkim za wsparcie i uważajcie na siebie.” – oświadczył 23-latek.

Jeżeli Natus Vincere awansuje do play-offów wydarzenia, to Boombl4 ma spore szanse zagrać w Spodku przed publicznością. Warunkiem musi być negatywny wynik testu po upływie siedmiu dni spędzonych na kwarantannie. Wschodnioeuropejska organizacja jest jednak przygotowana na awaryjne zastępstwo, ponieważ wpisała na listę rezerwowych swojego podopiecznego z akademii, Daniila “headtr1cka” Valitova.

Rosyjsko-ukraiński kolektyw w meczu inauguracyjnym fazy grupowej IEM Katowice 2022 podejmie ENCE Pawła “Dychy” Dychy i Olka “hadesa” Miśkiewicza. Spotkanie odbędzie się już jutro (18 lutego) o godzinie 12:30.

Dla przypomnienia, skład Natus Vincere wygląda następująco:

  •  Oleksandr “s1mple” Kostyliev
  •  Valeriy “b1t” Vakhovskiy
  •  Denis “electronic” Sharipov
  •  Ilya “Perfecto” Zalutskiy
  •  Kirill “Boombl4” Mikhailov
  •  Andrey “B1ad3” Gorodenskiy (trener)