Respawn.pl

Brazylijski klub rezygnuje z składu CS:GO!

Autor: Maks Bartosik

Niezbyt długo potrwał csowy epizod w przypadku brazylijskiego Corinthians. Wczoraj organizacja powiązana z klubem sportowym poinformowała o zakończeniu współpracy z sekcją CS:GO.

Corinthians wkroczyło na scenę CS:GO w lipcu tego roku, gdy zakontraktowano były skład HUMMER Esports, w którym znajdował się m.in. Gustavo ‘SHOOWTiME‘ Gonçalves. Brazylijska piątka nie dała jednak rady zakwalifikować się na amerykański turniej RMR czy ESL Challenger Rotterdam 2022.

Efektem tych nieudanych występów było odejście dwóch zawodników – we wrześniu Cristophera “ckzao” Chalus, a w październiku Daniela “danoco” Morgado. Po zmianach, SHOOWTiME i spółka również nie radzili sobie zbyt dobrze, odpadając na wczesnym etapie z takich rozgrywek jak CCT South America Series 2 czy CBCS Elite League 2022 Season 2. To właśnie po zakończeniu drugiego z turniejów podjęto decyzję o zakończeniu współpracy z podopiecznymi Matheusa “KAOS” Nicolau.

Po oficjalnym ogłoszeniu zakończenia współpracy ze składem, głos zabrał najbardziej doświadczony zawodnik – SHOOWTime. Brazylijczyk podkreślił, jak ważne dla niego samego było reprezentowanie barw Corinthians, którego jest wielkim fanem:

Bycie częścią i reprezentowanie zespołu, który kocham całym sercem, było dla mnie szczególnie dumne. Tylko ci, którzy są fanami Corinthians, wiedzą, jak to jest mieć to uczucie, a tym bardziej reprezentować klub, jakkolwiek krótko to trwało.

Były zawodnik m.in. Luminosity Gaming poinformował również, że razem z pozostałymi dwoma graczami, trenerem i analitykiem poszukują nowej organizacji, a także że testują różne opcje, które miałyby uzupełnić skład ex-Corinthians.

Szukamy nowego projektu na przyszły rok (ja, zqk, delboni, kaos i taal) […] Prowadzimy rozmowy z 2 kolejnymi zawodnikami, z którymi chcemy współpracować w przyszłym roku

Skład ex-Corinthians prezentuje się następująco:

  • mini flag icon of BrazilCaio “zqk” Fonseca
  • mini flag icon of BrazilGustavo ‘SHOOWTiME‘ Gonçalves
  • mini flag icon of BrazilFelipe “delboNi” Delboni
  • mini flag icon of Brazil Matheus “KAOS” Nicolau (główny trener)