Respawn.pl

Byłe trio NAVI zjednoczone pod banderą Cloud9!

Autor: Marcin Kapusta

Byłe trio Natus Vincere zjednoczyło się pod banderą Cloud9. Wszystko za sprawą dołączenia Kiriła “Boombl4” Mikhailowa! 

Kilka dni temu Dmitrij “sh1ro” Sokolow niespodziewanie podjął decyzję o opuszczeniu Cloud9. Powstały po nim wakat wypełnił Kirił “Boombl4” Mikhailow, który przejął obowiązki głównego prowadzącego od Denisa “electroNica” Sharipowa. Rolę nominalnego snajpera objął z kolei Ilja “Perfecto” Zalutskij. Tym samym dołączenie Boombl4 oznacza, że Cloud9 posiada w swoich szeregach były trzon Natus Vincere, który triumfował na sztokholmskim Majorze w 2021 roku.

Witam, jestem Boombl4 i czas stworzyć kolejną historię” – napisał krótko, ale trafnie za pośrednictwem platformy X.

Trio NAVI znów razem

Boombl4 swoje największe triumfy święcił w latach 2019 – 2022 pod banderą Natus Vincere. Podczas pobytu w kijowskiej organizacji sięgnął po kilkadziesiąt tytułów mistrzowskich najbardziej prestiżowych turniejów, w tym m.in. IEM Katowice 2020, IEM Cologne 2021, czternastego sezonu ESL Pro League oraz Majora PGL Sztokholm 2021. Tuż po wywalczeniu wicemistrzostwa antwerpskiego Majora, zarząd NAVI wdrożył sensacyjną zmianę, ponieważ posadził Boombl4 na rezerwie. Według argumentacji klubu, rozstanie nastąpiło z powodu wizerunkowych. Kulisami decyzji była oczywiście napięta sytuacja geopolityczna w regionie, spowodowana inwazją Rosji na Ukrainę. Sam dyrektor generalny NAVI mówił wówczas, że organizacja nie zamierza współpracować z ludźmi, którzy mieszkają w Rosji i płacą podatki na rzecz Kremla.

Boombl4 do profesjonalnej rywalizacji powrócił w połowie lutego bieżącego roku w trykocie 1WIN. Utożsamiając się z rodzimą formacją, sięgnął m.in. po triumfy w BetBoom Playlist Freedom, trzeciej odsłonie CCT Online Finals oraz dwóch wydarzeniach z cyklu CCT East Europe Series. Boombl4 bez większego problemu zdołał naprowadzić wschodnioeuropejski zespół na ścieżkę rozwoju – gdy dołączał 1WIN zajmowało 44. miejsce, a dziś plasuje się na 25. pozycji.

Jego obecność w Cloud9 również przyczyniła się już do pierwszych zwycięstw. Jeszcze jako zmiennik Boombl4 poprowadził swoich kolegów do play-offów Thunderpick World Championship 2023, pokonując w fazie grupowej Virtus.pro oraz Fnatic. W momencie pisania tego artykułu (tj. 3 listopada) podopieczni Konstantina “groove’a” Pikinera wygrali z BIG w ćwierćfinałach internetowych zmagań. W sobotnim meczu półfinałowym o godzinie 16:00 stawią czoła zwycięzcom pojedynku FaZe/MOUZ.

Aktualny skład Cloud9 wygląda następująco:

  • Russia Denis “electroNic” Sharipow
  • Russia Siergiej “Ax1Le” Ryktorow
  • Russia Ilja “Perfecto” Zalutskij
  • Kazakhstan Abay “HObbit” Khasenow
  • Russia Kirił “Boombl4” Mikhailow
  • Russia Konstantin “groove” Pikiner (trener)