Respawn.pl

Byli gracze MOUZ i ENCE bezrobotni! Ambush wycofuje się z CS-a

Autor: Marcin Kapusta

Byli teammaci Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego i Pawła “Dychy” Dychy rozpoczęli okres wolnej agentury!

Pod koniec kwietnia bieżącego roku duńskie Ambush Esports zbudowało międzynarodowy kolektyw, w którym znaleźli się Mikkel “Maze” Sparvath, Joonas “doto” Forss, Milen “milky” Iliev, Christian “NaToSaphiX” Sillassen oraz weteran Miikka “suNny” Kemppi. Oprócz triumfu w Preasy Summer Cup 2023, zespół ponosił druzgocące straty na CS-owej arenie. Nie zdołali nawet zakwalifikować się do turniejów z cyklu CCT North Europe Series. Niezadowalające wyniki ostatecznie przelały czarę goryczy. Organizacja wycofała się ze sceny CS:GO, a dotychczasowi reprezentanci wylądowali na ławce rezerwowych.

To była niesamowita podróż, pełna wzlotów i upadków. Niemniej wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć. Ambush wycofuje się z profesjonalnego Counter-Strike’a, a dotychczasowi zawodnicy wylądowali na ławce rezerwowych. Dziękujemy za niezapomniane chwile i niezachwiane wsparcie naszych niesamowitych fanów. Sprawiliście, że ta podróż była naprawdę wyjątkowa. Choć rozdział rywalizacji zakończył się, to nasza pasja to gier będzie trwać wiecznie” – ogłosił zarząd organizacji za pośrednictwem Twittera.

Ambush ‘zwija stragany’

Ambush figurowało na scenie CS:GO od 2017 roku. Przez pięć lat działalności organizacja posiada głównie duńskie i francuskie składy. Przez jej szeregi przewinęli się m.in. David “devoduvek” Dobrosavljević, Christophe “SIXER” Xia, Ołeksij “Topa” Topchijenko, Danny “BERRY” Krüger czy Rasmus “HooXi” Nielsen, który obecnie pełni rolę prowadzącego w G2 Esports.

Skład Ambush wyglądał następująco:

  • Denmark Niels Chrisitan “NaToSaphiX” Sillassen
  • Denmark Mikkel “Maze” Sparvath
  • Finland Joonas “doto” Forss
  • Finland Miikka “suNny” Kemppi
  • Bulgaria Milen “milky” Iliew