Respawn.pl

Były analityk Cloud9 nowym trenerem Nordavind!

Autor: Marcin Kapusta

Joshua “m1cks” Micks wreszcie znalazł nowy dom. Amerykanin od dzisiaj będzie odpowiadał za wyniki zespołu CS:GO Nordavind!

22-latek w przeszłości był częścią sztabów szkoleniowych takich formacji jak Rogue, eUnited czy też Bravado Gaming. W styczniu bieżącego roku został powołany na stanowisko asystenta trenera CS:GO przez włodarzy Cloud9. Tę funkcję sprawował zaledwie dwa miesiące, ponieważ organizacja pod koniec marca rozwiązała projekt Kolosa i wycofała się z FPS-a Valve. “Wciąż się rozwijam, zarówno jako trener, jak i osoba. Szukam projektu, który chce konkurować na najwyższym poziomie i jestem gotów zaangażować się w strukturę organizacyjną. Chcę być częścią zespołu z wysokimi ambicjami na międzynarodowy sukces” – przyznał wówczas m1cks.

Czekanie opłaciło się, ponieważ dzisiejszego popołudnia Joshua został ogłoszony głównym trenerem sekcji CS:GO w Nordavind. Zastąpił tym samym w obowiązkach duńskiego weterana, Daniela “Ryttera” Ryttera. “Jestem podekscytowany dołączeniem do Nordavind i objęciem po raz pierwszy roli głównego szkoleniowca. Z niecierpliwością czekam na kontynuację mojego postępu jako trenera i wierzę, że wprowadzę tę drużynę na nowe wyżyny, których jeszcze nie widziała. Mam nadzieję, że w nadchodzących miesiącach spędzę więcej czasu w Europie, aby ściśle współpracować z zawodnikami. Chcę jak najlepiej wykorzystać szansę, którą otrzymałem” – oświadczył.

W niedalekiej przyszłości skład podległy nordyckiej organizacji może przejść zmiany. Według doniesień aktualny snajper europejskiego kolektywu, Daniel “mertz” Mertz przymierzany jest do Astralis.

Obecny skład Nordavind prezentuje się następująco:

  • 🇪🇪 Kevin “HS” Tarn
  • 🇪🇪 Anton “supra” Tšernobai
  • 🇩🇰 Jesper “TENZKI” Plougmann
  • 🇩🇰 Daniel “mertz” Mertz
  • 🇩🇪 Sabit “mirbit” Coktasar
  • 🇺🇸 Joshua “m1cks” Micks (trener)