Respawn.pl

Były analityk FaZe Clanu obejmuje stery w BetBoom!

Autor: Marcin Kapusta

Były analityk FaZe Clanu będzie współpracował z doświadczonym prowadzącym Władysławem “nafanym” Gorshkowem pod banderą BetBoom!

Rosyjska organizacja BetBoom rozszerzyła struktury szkoleniowe dywizji CS2, zatrudniając Wiaczesława “innersh1ne’a” Britwina w roli głównego trenera. “Cieszę się, że mogę dołączyć do BetBoom. Widać, że chłopaki są zmotywowani i gotowi do rozwoju. Trenuję chłopaków już od kilku dni i jestem pełen entuzjazmu. Nafany jest niesamowitym prowadzącym i jestem naprawdę podekscytowany możliwością współpracy z nim” – oświadczył 29-latek za pośrednictwem X (dawniej Twitter).

Spore doświadczenie innersh1ne’a

innersh1ne ma bogate CV, ponieważ w przeszłości zasilał sztaby szkoleniowe m.in. GamerLegion, mousesports oraz FaZe Clanu. Pod banderą tego ostatniego klubu spędził ponad dwa lata, zdobywając mnóstwo osiągnięć jako analityk. W listopadzie 2021 roku poprowadził międzynarodowy kolektyw Finna “karrigana” Andersena na sztokholmskim Majorze, zastępując w obowiązkach ówczesnego trenera Roberta “RobbaNa” Dahlströma, który miał zakaz uczestnictwa w turniejach sponsorowanych przez Valve. Ostatecznie występ w stolicy Szwecji okazał się wielką klapą, ponieważ zawodnicy FaZe zajęli odległą 17/19. lokatę.

W czerwcu bieżącego roku rozstał się z FaZe Clanem i objął pieczę nad rodzimą Aurorą Gaming. Niemniej pod banderą tej formacji spędził zaledwie trzy miesiące, nie zdobywając żadnych większych osiągnięć. Teraz będzie odpowiadał za wyniki składu BetBoom, który został powołany do życia pod koniec lipca tego roku. Mimo to, Rosjanie zdołali już zakwalifikować się na Intel Extreme Masters Sydney 2023. Zmagania w Australii odbędą się w dniach 16-22 października, a na linii startu zameldują się m.in. ENCE, FaZe Clan, G2 Esports, MOUZ, Natus Vincere, Cloud9 czy Vitality.

Aktualny skład BetBoom wygląda następująco:

  • Russia Władysław “nafany” Gorshkow
  • Russia Aleksandr “zorte” Zagorydenko
  • Russia Paweł “s1ren” Oglobin
  • Russia Danił “danistzz” Rosljakow
  • Russia Aleksandr “KaiR0N” Anashkin
  • Russia Wiaczesław “innersh1ne” Britwin (trener)