Respawn.pl

Strona główna » Były cztery, zostały dwie; Lista Polaków w ESEA Premier zmniejszyła się o połowę!

Były cztery, zostały dwie; Lista Polaków w ESEA Premier zmniejszyła się o połowę!

Autor: Michał Maćkowski

Advertisement

Za nami relegacje do 38 sezonu ESEA Premier. Niestety w kolejnym sezonie przedsionku ESL Pro  League nie zobaczymy już czterech polskich zespołów, a tylko dwa.

Nie tak wyobrażaliśmy sobie rozgrywki 37 sezonu ESEA Premier, gdzie mogliśmy oglądać cztery polskie drużyny. Tak naprawdę jedynie na oklaski zasłużyli gracze x-kom AGO, którzy awansowali do finału i byli o krok od awansu do ESL Pro League. Niestety w decydującym meczu lepsi od jastrzębi byli gracze Sinners.

Wczoraj zakończyły się relegacje do 38 edycji ESEA Premier, gdzie zobaczymy wyłącznie dwa zespoły. Izako Boars zajęło ostatnie miejsce w grupie i automatycznie spadło do ESEA Advanced. Jednak klęskę zaliczyli także reprezentanci Anonymo, którzy w całych rozgrywkach zawiedli siebie jak i kibiców. Słaby występ w fazie grupowej i walka w relegacjach przyniosła nieoczekiwany koniec, o którym mało kto by pomyślał przed rozpoczęcie zakończonego już sezonu. Oprócz Izako Boars do niższej ligi spadła także ekipa Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego.

Tak o to w 38 sezonie z polskich drużyn oglądać będziemy mogli x-kom AGO oraz Wisłę All in! Games Kraków. Jednak to nie oznacza, że nowych twarzy nie zobaczymy. Bezpośredni awans bez grania relegacji zgarnęli gracze Akumy, o których słyszeliśmy ostatnio po prostu za wiele. Oprócz ukraińskiego zespołu w relegacjach miejsce w kolejnym sezonie ESEA Premier zgarnęli zawodnicy SKADE oraz DBL Poney. Co ciekawe na ten moment nie znamy jeszcze jednego zespołu, którego oglądać będziemy mogli w walce o ESL Pro League.

Aktualna lista uczestników 38 sezonu ESEA Premier

SKADEBIGforZeAkuma
Wisła All in! Games KrakówDBL PoneyLDLCAGO
EndpointSproutMovistar RidersBlink
SangalSAWGamerLegionTBA