Respawn.pl

Były duet Vitality znowu razem! Kyojin w projekcie shoxa

Autor: Marcin Kapusta

Jayson “Kyojin” Nguyen Van znów zjednoczył swoje CS-owe drogi z Richardem “shoxem” Papillonem. Były duet Vitality będzie rywalizował w barwach Nakama Esports!

Pod koniec lutego z francuskim kolektywem rozstali się Edouard “SmithZz” Dubourdeaux i Paul “day0s” Niel. Zmiany kadrowe okazały się następstwem blamażu Nakamy w otwartych kwalifikacjach do europejskiego turnieju RMR na Majora BLAST Paris 2023. Dwa dni temu (tj. 3 marca) powstałe wakaty wypełnili Matthieu “Razzmo” Mellot i Jayson “Kyojin” Nguyen Van, który ponownie będzie współpracował z legendarnym Richardem “shoxem” Papillonem.

Razzmo uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych graczy CS:GO znad Sekwany. 21-latek w okresie wakacyjnym ubiegłego roku przebywał na testach w LDLC OL, jednak ostatecznie nie otrzymał stałego angażu. W styczniu 2023 przywdział trykot HEET, wchodząc w buty Audrica “JaCkza” Juga. Pod banderą belgijskiej organizacji spędził zaledwie dwa miesiące i nie zdobył żadnych znaczących sukcesów.

Kyojin ponownie będzie rywalizował u boku Richarda “shoxa” Papillona, z którym współpracował w 2021 roku pod banderą Temau Vitality. Był to najlepszy czas w dotychczasowej karierze Kyojina, ponieważ zaczął figurować na wielkiej scenie. Utożsamiając się ze ‘Pszczołami’, zwyciężył IEM Winter 2021, a także wywalczył wicemistrzostwo 14. sezonu ESL Pro League i jesiennych finałów BLAST Premier 2021. W lutym 2022 definitywnie rozstał się z Vitality i dołączył do saudyjskiego Falcons Esports. Niemniej po niespełna półrocznym epizodzie opuścił formację i udał się na przerwę zdrowotną z powodu kontuzji ręki.

Aktualny skład Nakama Esports wygląda następująco:

  • France Richard “shox” Papillon
  • France Jayson “Kyojin” Nguyen Van
  • France Matthieu “Razzmo” Mellot
  • France Ryan “Neityu” Aubry
  • France Jeremy “Kursy” Gast
  • France Boris “flex0r” Latry (trener)