Respawn.pl

Były gracz CS:GO nowym prowadzącym składu Valoranta w XSET Gaming!

Autor: Marcin Kapusta

Były reprezentant Dignitas, Rory “dephh” Jackson przywdział nowe barwy. 29-latek został prowadzącym zespołu Valoranta podległego XSET Gaming!

Dephh swoją esportową przeszłość wiąże z Counter-Strikiem, w którym przez większość czasu reprezentował compLexity Gaming. Z tą drużyną zwyciężył m.in. Americas Minor Championship London 2018 oraz wystąpił na trzech Majorach. W 2020 roku, jak wielu profesjonalistów, postanowił przerzucić się na Valoranta. Początkowo grywał w zespole o nazwie Homeless, który w sierpniu trafił pod skrzydła Teamu Dignitas. Wyniki jednak mocno odbiegały od zadowalających, co przełożyło się na liczne roszady. Te tylko zdestabilizowały formację, która na przestrzeni stycznia i lutego nie zdołała zakwalifikować się na turniej VCT Masters Reykjavik. Brak awansu przelał czarę goryczy, bowiem włodarze krótko po blamażu zwolnili cały skład.

Dzisiaj dephh dołączył do amerykańskiej organizacji XSET Gaming, w której objął rolę prowadzącego sekcji Valoranta. Miejsce odziedziczył po przesuniętym na rezerwę Matthewie “Wedidzie” Suchanie.

XSET było drużyną, którą miałem na oku już od dłuższego czasu, ponieważ uwielbiam jej sposób gry. Zawodnicy walczyli o prawie każdy event VCT. Wygląda na to, że są przy ostatniej przeszkodzie i potrzebują tylko odrobiny doświadczenia, aby pchnąć ich na jeszcze wyższy poziom” – przyznał nowy nabytek na łamach portalu Upcomer.

Aktualny skład XSET Gaming prezentuje się następująco:

  • 🇨🇦 Brendan “bcJ” Jensen
  • 🇨🇦 Jordan “AYRIN” He
  • 🇺🇸 Zander “thwifo” Kim
  • 🇺🇸 Bryce “PureR” Lovell
  • 🇬🇧 Rory “dephh” Jackson
  • 🇨🇦 Matthew “Wedid” Suchan (rezerwa)