Respawn.pl

Były gracz Heroic przechodzi na VALORANTA. “Chcę osiągać nowe cele w innym środowisku”

Autor: Marcin Kapusta

Były zawodnik North i Heroic, Daniel “mertz” Mertz, podjął decyzje o zmianie tytułu. Od teraz Duńczyk będzie rywalizował w VALORANCIE!

Po niesamowitej przygodzie w Counter-Strike’u, chcę osiągać nowe cele w innym środowisku. Z dumą mogę Wam powiedzieć, że właśnie zaczyna się nowy rozdział w mojej karierze esportowca, ponieważ postanowiłem przejść na VALORANTA. Jeszcze raz dziękuje za okazane wsparcie podczas CS-owych poczynań, to wiele dla mnie znaczy. Jestem podekscytowany rozpoczęciem tej nowej historii.” – zakomunikował 23-latek za pośrednictwem Twittera.

mertz rozpoczął profesjonalne zmagania w FPS-ie Valve w 2015 roku. Początkowo grywał w szerzej nieznanych duńskich zespołach pokroju Team123, Eastern Vikings czy Team-Optimum. W maju 2016 zasilił szeregi Copenhagen Wolves i od tego czasu przewijał się w bardziej rozpoznawalnych drużynach. Przełom w jego karierze nastąpił 29 stycznia 2018 roku, gdy przywdział trykot North. Pod banderą organizacji wspieranej przez klub piłkarski FC Copenhagen zwyciężył m.in. Esports European League 1, DreamHack Open Tours 2018, a także zdobył wicemistrzostwo pierwszego sezonu Bets.net Masters. W sierpniu 2018 dołączył do Heroic, ale tylko na okres próbny. Niemniej fenomenalne wyniki sprawiły, że ostatecznie otrzymał stały angaż i spędził w tej formacji ponad rok. W tym czasie on i jego koledzy triumfowali podczas Games Clash Masters 2018 oraz TOYOTA Master CS:GO Bangkok.

W listopadzie 2019 roku, czyli w momencie rozstania z Heroic, rozpoczęła się jego tułaczka w CS-owym świecie. Daniel zawzięcie próbował powrócić do topowego tieru, jednakże za każdym razem lądował w zespołach, które nie osiągały żadnych sukcesów. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby Copenhagen Flames, x6tence czy Nordavind. Warto wspomnieć, że nadal jest częścią tej ostatniej organizacji, wszak obowiązuje go jeszcze kontrakt, mimo iż ostatnie dwa miesiące przesiedział na ławce rezerwowych. Zresztą sam wspomniał o tym na swoich mediach społecznościowych: “Nadal jestem związany umową z Nordavind, ale przedstawiciele pozwolili mi rozważyć nowe możliwości“.