Respawn.pl

Były gracz MAD Lions zasila szeregi Apeks!

Autor: Marcin Kapusta

Były reprezentant MAD Lions, Asger “AcilioN” Larsen znalazł nowy dom. Duńczyk zakończył trzytygodniowy okres wolnej agentury i dołączył do Apeks!

24-latek od października ubiegłego roku reprezentował rodzimą drużynę Copenhagen Flames, z którą jednak nic wielkiego nie osiągnął. W połowie maja poprosił włodarzy o przesunięcie go na ławkę rezerwowych. “Byłem naprawdę zadowolony z mojego pobytu w CPH Flames i miałem świetne relacje z każdym graczem. Jestem smutny, że tak to się skończyło, ponieważ czułem że wszyscy naprawdę chcieli, abyśmy nadal się rozwijali. Cały skład miał spory potencjał, jednak nie udało nam się znaleźć piątego zawodnika. Z tego powodu uważam, że lepiej będzie dla obu stron, jeśli rozejrzymy się za innymi opcjami” – przyznał wówczas Asger.

Wczoraj AcilioN przywdział barwy norweskiej organizacji Apeks i w wyjściowej piątce zastąpił Rasmusa “kreaza” Johanssona, którego kontrakt wygaśnie pod koniec czerwca. Duński weteran przejął rolę prowadzącego i odciążył tym samym Dennisa “dennisa” Edmana. “Zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy z AcilioNem, ponieważ jest on doświadczonym IGL-em. Dennis będzie mógł skupić się na tym, co robi najlepiej, a role w drużynie będą bardziej naturalne. Oznacza to, że każdy zawodnik zacznie grać na pozycjach, na których radzi sobie najlepiej i czuje się komfortowo. W dłuższej perspektywie będzie to bardzo dobre rozwiązanie i popchnie nas we właściwym kierunku” – powiedział trener, Pal “Polly” Kammen w oficjalnym oświadczeniu.

Nowy nabytek zadebiutuje w skandynawskim zespole podczas fazy regionalnej trzeciej edycji Spring Sweet Spring, która zaplanowana jest na 7-18 czerwca. Zawodnicy Apeks trafili do grupy H, w której znalazły się również Copenhagen Flames, MASONIC oraz Lilmix.

Aktualny skład Apeks prezentuje się następująco:

  • 🇸🇪 Dennis “dennis” Edman
  • 🇸🇪 Fredrik “FREDDyFROG” Gustafsson
  • 🇳🇴 Sander “Grusarn” Iversen
  • 🇸🇪 Joakim “Relaxa” Gustafsson
  • 🇩🇰 Asger “AcilioN” Larsen
  • 🇳🇴 Pal “Polly” Kammen (trener)
  • 🇸🇪 Rasmus “kreaz” Johansson (rezerwa)