Respawn.pl

Strona główna » Były gwiazdor Copenhagen Flames kompletuje skład Heroic!

Były gwiazdor Copenhagen Flames kompletuje skład Heroic!

Autor: Marcin Kapusta

Heroic oficjalnie potwierdziło zakontraktowanie Jakoba “Jabb’iego” Nygaarda, jednego z najbardziej aspirujących młodych adeptów z Danii!

Kilka dni temu skandynawska organizacja przesunęła Ismaila “refrezha” Aliego na ławkę rezerwową. “W ciągu ostatniego roku Heroic konkurowało z najlepszymi drużynami świata, ale miał trudności z wykonaniem tego ostatniego kroku. Dlatego postanowiliśmy spróbować czegoś nowego.” – tak skomentowano zmiany kadrowe. Duńskiej drużynie w dojściu na CS-owy tron ma pomóc były reprezentant Copenhagen Flames, Jakob “Jabbi” Nygaard.

Jakob to jeden z najbardziej obiecujących młodych graczy w Danii. Ma 18-latek i posiada już na swoim koncie występy na dwóch turniejach rangi Major. Jest bardzo dojrzały jak na swój wiek, dobrze się komunikuje i potrafi znakomicie strzelać. Jakob ma świetne podejście do ciężkiej pracy i ciągle chce się doskonalić. Wierzymy, że jest on brakującym elementem, który sprawi, że będziemy stale walczyć o najbardziej prestiżowe trofea. Wiele osób będzie pewnie kwestionować zmiany w drużynie, która konsekwentnie grała w czołowej 10. świata, ale w Heroic jesteśmy gotowi zaryzykować, aby stać się najlepsi.. Trzon tego zespołu jest młody i bardzo utalentowany, a nasze silne struktury i doświadczony prowadzący to czynniki, które mogą zapewnić nam świetlaną przyszłość.” – oświadczył Head of Esports w duńskiej organizacji, Oliver Valsgaard.

Jabbi wypłynął na szerokie wody za sprawą epizodu w Copenhagen Flames. Pod banderą kopenhaskiej formacji sięgnął po kilka spektakularnych sukcesów, do których należy m.in. dotarcie do ćwierćfinałów antwerpskiego Majora oraz triumf w czwartej odsłonie Malta Vibes Knockout Series. Sam Jakob podczas dwuletniego pobytu w CPH Flames wypracował rating na poziomie 1.05, zaś współczynnik ten na ostatnim turnieju RMR wyniósł spektakularne 1.40.

Z zachwytem ogłaszam, że z dniem dzisiejszym dołączam do Heroic. To dla mnie ogromna szansa, ponieważ Heroic to drużyna, która gra fenomenalnego Counter-Strike’a i konsekwentnie plasuje się w TOP5 świata. Nie mogę się doczekać, aby pokazać, że mogę pomóc Heroic zajść jeszcze dalej. To będzie ekscytująca przygoda, a Heroic jest idealnym miejscem dla mnie, aby kontynuować dynamiczny rozwój kariery.” – z radością przyznał Jabbi.

Copenhagen Flames kuźnią duńskich talentów

Trzeba przyznać jedno – Copenhagen Flames znacząco przyczyniło się do rozwoju duńskiej sceny CS:GO za sprawą wychowania tak wielu utalentowanych graczy. Ostatni skład szczególnie przyniósł organizacji uznanie, bo aż trzech jego członków przywdziało trykot legendarnych marek. Fredrik “roeJ” Jørgensen i Nico “nicoodoz” Tamjidi dołączyli do Fnatic, zaś Jabbi zasilił szeregi Heroic.

Pierwszy sprawdzian już na horyzoncie

Jabbi zadebiutuje w nowych barwach podczas play-inów Intel Extreme Masters Cologne 2022, które startują już 5 lipca. Na linii startu zameldują się m.in. Team Vitality, BIG, Astralis czy Imperial eSports. Pokładane oczekiwania względem duńskiego zespołu są naprawdę wysokie, szczególnie po ostatnim zwycięstwie w Pinnacle Cup Championship.

Aktualny skład Heroic wygląda następująco:

  • 🇩🇰 Casper “cadiaN” Møller
  • 🇩🇰 Martin “stavn” Lund
  • 🇩🇰 Rene “TeSeS” Madsen
  • 🇩🇰 Rasmus “sjuush” Beck
  • 🇩🇰 Jakob “Jabbi” Nyggard
  • 🇸🇪 Richard “Xizt” Landström (trener)