Respawn.pl

Były gwiazdor Spirit powraca do gry! mir nowym nabytkiem Entropiq

Autor: Marcin Kapusta

Nikolay “mir” Bityukov powrócił do profesjonalnej rywalizacji po sześciu miesiącach nieobecności. 26-latek związał się z Teamem Entropiq!

Czeska organizacja Entropiq oficjalnie potwierdziła zakontraktowanie Nikolaya “mira” Bityukova, który od sześciu miesięcy zasiadał na rezerwie Teamu Spirit. Rosjanin wszedł w buty Viktora “Lack1” Boldyreva, tworząc tym samym w pełni rosyjski zespół.

Ze szczęściem ogłaszam, że udało nam się ściągnąć mira do zespołu CS:GO. Nikolay jest zawodnikiem światowej klasy i jestem przekonany, że razem wywalczymy kolejne sukcesy. Do dzieła Entropiq!” – stwierdził główny trener, Dmitry “hooch” Bogdanov. “Nikolay to świetny gracz, którego śledzimy od dłuższego czasu. Wierzymy, że jest on dokładnie tym typem gracza, który da naszej drużynie niezbędną siłę ognia.” – wtórował mu członek zarządu czeskiej organizacji, Pavel Klaban.

26 -latek od września 2019 roku przywdziewał trykot Teamu Spirit. Pod banderą rodzimej marki wyrósł na gwiazdę światowego formatu, wypracowując rating na imponującym poziomie 1,20. Ponadto powiększył swoje esportowe CV o kilka sporych sukcesów. Mowa m.in. o mistrzostwie europejskiej edycji DreamHack Open January 2021 oraz dotarciu do półfinałów IEM Katowice 2021. Jego owocny epizod zakończył się w listopadzie 2021 roku, gdy Spirit wdrożyło restrukturyzację sekcji CS:GO. Wówczas mir i Viktor “sdy” Orudzev wylądowali na liście transferowej, a ich następcami okazali się młodzi adepci w postaci Roberta “Patsiego” Isyanova oraz Pavla “s1rena” Oglobina.

Mir zadebiutuje w nowych barwach już dziś (tj. 8 czerwca) o godzinie 19:00 w ramach 3. sezonu REPUBLEAGUE. Podopieczni Dmitry’iego “hoocha” Bogdanova podejmą rodaków z K23 w ćwierćfinale górnej drabinki grupy A.

Aktualny skład Teamu Entropiq wygląda następująco:

  • 🇷🇺 Aleksei “NickelBack” Trofimov
  • 🇷🇺 Aleksei “El1an” Gusev
  • 🇷🇺 Igor “Forester” Bezotecheskiy
  • 🇷🇺 Vladislav “Krad” Kravchenko
  • 🇷🇺 Nikolay “mir” Bityukov
  • 🇷🇺 Dmitry “hooch” Bogdanov (trener)