Respawn.pl

Były kolega huNtera następcą Snaxa w Pompa Teamie!

Autor: Marcin Kapusta

Bałkański weteran Luka “emi” Vuković objął dowodzenie nad Pompą, wchodząc w buty Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego!

Już na początku października w kuluarach pojawiły się doniesienia, że były zawodnik CR4ZY zasili szeregi Pompa Teamu, wypełniając wakat po Januszu “Snaxie” Pogorzelskim, który na zasadzie transferu przeszedł do GamerLegion. Wczoraj (tj. 24 października) organizacja Szymona “IsAmU” Kasprzyka potwierdziła te doniesienia, zabezpieczając usługi serbskiego IGL-a. Angaż Serba oznacza, że Pompa straciła polski trzon, co uniemożliwi jej udział w polskich kwalifikacjach do play-inów Intel Extreme Masters Katowice 2024.

Nowy kapitan na statku! Od dziś oficjalnie rozpoczynamy rejs pod europejską banderą i pod dowództwem serbskiego prowadzącego – Witaj na pokładzie emi! Luka to kawał doświadczonego zawodnika. Liczymy, że przekuje się to na wyniki naszej drużyny. Lecimy po swoje” – zakomunikowali przedstawiciele Pompy za pośrednictwem platformy X. “Miło mi ogłosić dołączenie do Pompy. Wszyscy w zespole od samego początku ciężko pracują i myślę, że mając niewiele czasu, pokazaliśmy, że mamy potencjał” – wtórował emi.

Były kolega huNtera na pokładzie Pompy

Emi jest prawdziwym weteranem bałkańskiej sceny Counter-Strike’a, wszak rywalizuje na niej od 2012 roku. W trakcie swojej ponad dziesięcioletniej kariery reprezentował takie formacje, jak iNation, c0ntact Gaming, Valiance czy CR4ZY, gdzie miał okazję współpracować z obecnym reprezentantem G2 Esports Nemanją “huNterem” Kovaćsem. Pod banderą serbsko-bośniackiego superteamu odnotował kilka większych osiągnięć, do których należy m.in. triumf w DreamHack Open Rotterdam 2019 oraz wicemistrzostwo DreamHack Open Sevilla 2019.

Jego ostatni kierunek był dosyć nietypowy, ponieważ na początku maja bieżącego roku przywdział trykot chińskiego TYLOO. Niemniej epizod w klubie z Państwa Środka zakończył się po zaledwie czterech miesiącach, ponieważ zespół nie osiągnął oczekiwanych rezultatów i zawodził nawet na azjatyckim podwórku.

Udany start Pompy

Trzeba przyznać, że emi zaliczył udany start pod banderą Pompy. W debiucie prowadzona przez niego drużyna zdominowała słowackie Sampi w ramach jedenastego sezonu European Pro League, a później pokonała 00NATION Floriana “syrsoNa” Rische’a w ósmym sezonie CCT North Europe. W tym samym turnieju uznała wyższość 9INE, jednak trzeba przyznać, że pojedynek był zacięty od początku do samego końca.

Wczoraj podopieczni Adriana “imd” Piepera przegrali z The Chosen Few,  a dziś ulegli Sashi Esports Philipa “aizy’iego” Aistrupa w zamkniętych kwalifikacjach do ósmej odsłony CCT Central Europe Series.

Aktualny skład Pompy wygląda następująco:

  • Poland Bartosz “bnox” Niebisz
  • Poland Piotr “morelz” Taterka
  • Norway Steffen “SLY” Amundsen
  • Bulgaria Deyvid “h4rn” Benchew
  • Serbia Luka “emi” Vuković
  • Poland Adrian “imd” Pieper (trener)