Respawn.pl

Strona główna » Były podopieczny kubena dołącza do hiszpańskiego superteamu Movistar Riders!

Były podopieczny kubena dołącza do hiszpańskiego superteamu Movistar Riders!

Autor: Marcin Kapusta

Pere “sausol” Solsona Saumell, były podopieczny Jakuba “kubena” Gurczyńskiego, skompletował hiszpański superteam Movistar Riders!

W połowie sierpnia bieżącego roku hiszpański klub stracił swojego największego gwiazdora, Alvaro “SunPayusa” Garcie, który postanowił kontynuować karierę w ENCE. Wakat po nim zajął Antonio “martinez” Martinez, nie mający doświadczenia na wielkiej scenie. Od czasu tej zmiany zawodnicy Movistar Riders zaliczyli ogromny regres i błyskawicznie wypadli z TOP5 świata. Obecnie okupują obrzeża czołowej 20. rankingu HLTV. Z tego też względu zarząd organizacji zdecydował o wdrożeniu kolejnych przetasowań. Raul “DeathZz” Nieto wylądował na ławce rezerwowej, a jego następcą został dotychczasowy reprezentant Partizan Esport, Pere “sausol” Saumell.

sausol to 22-latek, który przez dziewięć miesięcy współpracował z Jakubem “kubenem” Gurczyńskim pod banderą MAD Lions. Utożsamiając się z Lwami, wygrał m.in. GameGune 23, Esport Tour Pro Summer oraz dotarł do półfinału BLAST Premier Fall Showdown. W grudniu 2021 MAD Lions wystawiło cały skład CS:GO na listę transferową, a sam sausol zdecydował się przywdziać trykot Coalesce, gdzie miał okazję rywalizować u boku Luki “emiego” Vukovića (byłego reprezentanta FunPlus Phoenix) czy Jacka “Jackinho” Mattssona (byłego snajpera Fnatic). Niemniej niezadowalające wyniki przyczyniły się do szybkiego rozpadu drużyny. W sierpniu bieżącego roku sausol zasilił esportowe struktury serbskiego klubu piłkarskiego Partizan Belgrade. Ten epizod też pozbawiony był większych osiągnięć.

Wymiana pokoleniowa

Nikt nie ma wątpliwości, że w Movistar Riders doszło do wymiany pokoleniowej, która z biegiem czasu może przynieść owocne rezultaty. W buty 26-letniego iberyjskiego weterana DeathZza wszedł o cztery lata młodszy sausol, uważany za jeden z największych talentów hiszpańskiej sceny CS:GO.

Obecny skład Movistar Riders wygląda następująco:

  • 🇪🇸 Alejandro “mopoz” Fernandez-Quejo Cano
  • 🇪🇸 Alejandro “alex” Masanet
  • 🇪🇸 Antonio “martinez” Martinez
  • 🇪🇸 David “dav1g” Granado Bermudo
  • 🇪🇸 Pere “sausol” Solsona Saumell
  • 🇪🇸 Galder “bladE” Barcena (trener)