Respawn.pl

Były pracownik Riot Games oferuje pomoc Valve! Chodzi o walkę z cheaterami

Autor: Krzysztof Sarna
Valve

Trzeba się jasno umówić, że system walki z oszustami w CS:GO nadal nie jest perfekcyjny. Na oficjalnych serwerach nadal można spotkać wielu cheaterów. Jeden z byłych pracowników Riot Games zaoferował swoją pomoc Valve. 

Sprawa nie jest w ostateczności taka prosta. Wiemy przecież, że Valve ma słomiany zapał i trudno o przełomowe zmiany. Tickrate 128, nowy silnik graficzny, czy zwiększenie walki z cheaterami to tematu tabu. Mówiąc wprost, skoro grywalność jest aktualnie dobra, to deweloperom nie chce się wysilać i nadal działać nad grą poza usuwaniem błędów, czy wprowadzaniem nowych skrzynek. Nemi, który ma przeszłość w Riot Games oraz Blizzardzie wyciągnął pomocną dłoń do osób odpowiedzialnych za CS:GO i zaoferował swoje usługi. 

John, chciałbym z tobą porozmawiać o tej problematycznej przestrzeni. Wierzę, że moja firmy może dobrze pomóc twojej z problemem oszustw w CS:GO. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij mi wiadomość prywatną (ponieważ nie mogę Ci jej wysłać) – napisał pracownik Byfron Technologies. 

Mimo że w CS-ie mamy wiele aspektów, które pomagają w walce z cheaterami, problem nieustannie występuje. Zdecydowanie większa część społeczności odnosi wrażenie, że osoby odpowiedzialne za grę nic z tym nie robią i nawet nie wyrażają chęci, by ten stan rzeczy poprawić.