Respawn.pl

Były reprezentant Heroic ponownie bez drużyny!

Autor: Marcin Kapusta
NaToSaphiX

Niels-Christian “NaToSaphiX” Sillassen po raz kolejny został wolny agentem. 24-latek opuścił Lyngby Vikings i aktualnie poszukuje nowego domu!

Były gracz Nordavind i Heroic dołączył do Lyngby Vikings w styczniu bieżącego roku. Pod banderą duńskiej organizacji zdobył m.in. wicemistrzostwo pierwszego sezonu Shadow League oraz trzecie miejsce podczas duńskich mistrzostw CS:GO. W pewnym momencie jego ekipa okupowała nawet 33. lokatę w światowym rankingu HLTV. W ciągu dwumiesięcznego epizodu z “Wikingami” Sillassen był najjaśniejszym punktem zespołu i wypracował średni rating na poziomie 1.15.

NaToSaphiX przyznał, że nadal chce zawodowo rywalizować na scenie CS:GO. “To może być zaskoczeniem dla niektórych, ale zdecydowałem się zakończyć przygodę z Lyngby Vikings. Nadal szukam możliwości rywalizacji w pełnym wymiarze czasowym jako profesjonalny gracz CS:GO. Czas wolnej agentury wykorzystam na streamowanie i ocenę moich opcji” – ogłosił za pośrednictwem Twittera.

W wyniku odejścia 24-latka, wyjściowa piątka duńskiej organizacji uszczupliła się do czterech zawodników. Ekipa Rasmusa “raalza” Steensborga szybko musi znaleźć zmiennika, ponieważ już za tydzień rozpoczyna zmagania w europejskim etapie regionalnym do turnieju FunSpark ULTI 2021. Uplasowała się ona w grupie A, w której zobaczymy także Movistar Riders, SINNERS eSports oraz TeamONE.

Aktualny skład Lyngby Vikings prezentuje się następująco:

  • 🇩🇰 Thomas “birdfromsky” Due-Frederiksen
  • 🇩🇰 Rasmus “raalz” Steensborg
  • 🇳🇱 Dion “FASHR” Derksen
  • 🇳🇱 Thijs “rilax” Izaks