Respawn.pl

Były skład Honoris ponownie pokrzywdzony? Zmiana na liście uczestników ESL Challenger Melbourne

Autor: Michał Maćkowski
Honoris, reiko

ESL poinformowało o zmianie na liście uczestników turnieju ESL Challenger Melbourne, do której bliskie awansu było Honoris. To jednak polski zespół nie otrzymał zaproszenia za drużynę, która nie da rady pojawić się w Australii. 

Ostatnie kilkanaście dni dla ex-Honoris na pewno nie są szczęśliwe, bowiem polski zespół jeszcze pod barwami organizacji był bardzo bliski awansu na IEM Rio oraz ESL Challenger Melbourne. W obydwóch turniejach, przed samym startem doszło do zmiany na liście uczestników i teoretycznie to właśnie polski zespół powinien otrzymać zaproszenie. Tak się jednak nie stało.

ex-Honoris pokrzywdzone przez ESL? Na to wygląda.

Były zespół Honoris bardzo dobrze radził sobie w kwalifikacjach do IEM Rio i ESL Challenger Melbourne, gdzie do awansów brakło po jednym zwycięstwie. To jednak nie powinno nikogo dziwić, że polski zespół nie zastąpił drużyny, która wypadła z IEM Rio, bowiem miała za mało czasu na ogarnięcie biletów do Brazylii. Teraz jednak sprawa się powtarza, lecz z nieco innym turniejem.

The Mongolz nie pojawi się na ESL Challenger Melbourne, przez co ESL musiało znaleźć zastępcę. Pierwszym zmiennikiem powinno być ex-Honoris, które w kwalifikacjach zajęło drugie miejsce, a awansem premiowane było tylko pierwsze. To jednak polski zespół, który tak naprawdę od czasów gry w Honoris przeszedł jedną zmianę, nie otrzymał zaproszenia i nie poleci do Australii.

Zamiast Polaków, ESL zdecydowało się zaprosić Movistar Riders, które nawet nie zagrało w zamkniętych kwalifikacjach. Skąd ta decyzja? Niestety nie wiemy, ale to drugi turniej, gdzie ex-Honoris nie zastąpiło wycofanej drużyny, mimo że w eliminacjach była teoretycznie pierwszym zespołem na liście rezerwowej, ze względu na wynik.

ESL Challenger Melbourne już pod koniec kwietnia

Sprawa ma się na tyle ciekawie, że ESL Challenger Melbourne rozegrane zostanie pomiędzy 28 a 30 kwietnia, co powoduje, że były skład Honoris miałby po uzyskaniu informacji od ESL w okolicach 10 dni. Mimo to, organizatorzy zdecydowali się zaprosić Hiszpanów, co zadziwiło między innymi trenera ex-Honoris, Vincenta “vinS” Jozefiaka – ,,dlaczego zapraszacie losową drużynę z Europy a nie drugą drużynę z eliminacji?” . Pula nagród w rozgrywkach wyniesie 100 000$.

Grupa A
Complexity Evil Geniuses Grayhound ECSTATIC
Grupa B
Movistar Riders Bad News Eagles Rare Atom Vertex