Respawn.pl

Strona główna » Były zawodnik Hypershots, Bartosz "benjio" Bieńkowski boostuje za skiny

Były zawodnik Hypershots, Bartosz "benjio" Bieńkowski boostuje za skiny

Autor: Sergiusz Lelakowski

Wczoraj późnym popołudniem na fanpage’u Bartosza “benjio” Bieńkowskiego, byłego zawodnika takich drużyn jak HyperShots czy HAXCON, pojawił się wpis który nas bardzo zaintrygował.

benjio

Zdecydowaliśmy się odezwać do “benjio” i poznać szczegóły jego oferty. Jak łatwo się domyśleć nie jest to  usługa darmowa. Były uczestnik 9 sezonu EPS, za pomoc w przejściu z Master Guardian Elite do popularnego “orzełka” zażyczył sobie skina o wartości 6 euro czyli ok. 25 złotych.

ben

Przejrzeliśmy internetowe fora oraz allegro i trzeba przyznać, że propozycja przedstawiona przez “benjio” jest dość “atrakcyjna”. Większość internetowych boosterów oferuje wbijanie rangi wyłącznie do Master Guardian Elite a cena za każdy awans waha się od 5 do 20 złotych. W większości przypadków boosterzy nie chcą przyjmować płatności w skinach gdyż jest je po prostu trudniej spieniężyć, preferowaną formą zapłaty są przelewy lub PaySafeCardy.

boost

benjio” oferuje wspólną grę, i wspólną walkę o wyższą rangę co także nie jest standardem wśród boosterów. Taka możliwość zazwyczaj wiąże się z dodatkową opłatą.

cennik boostów

W Counter-Strike’u, w przeciwieństwie do League of Legends, boostowanie kont nie jest sprzeczne z regulaminem i jeżeli tylko do wbijania wyższej rangi nie jest używane żadne nielegalne oprogramowanie nie wiąże się to z żadnym zagrożeniem. Riot, producent LoL’a, chcąc zadbać o jakość systemu rankingowego i dobierania przeciwników zdecydował się prawie 2 lata temu wprowadzić zakaz boostowania kont i karać zarówno usługodawcę jak i usługobiorcę.

W pierwszych zdaniach swojego posta “benjio” wspomina o bobkach i trolach podczas Match Makingów. Ciekawe czy zdaje sobie z tego sprawę, że to ludzie tacy jak on są główną przyczyną takiego stanu rzeczy… 

 

Naszym zdaniem boostowanie kont budzi duże wątpliwości etyczne i redakcja respawn.pl zdecydowanie potępia taką działalność.

A jakie jest Wasze zdanie?Czy Valve powinno pójść drogą Riot i wprowadzić tego typu zakazy?