Respawn.pl

Były zawodnik Natus Vincere dołącza do zespołu kRaSnaLa

Autor: Marcin Kapusta

Viktor “sdy” Orudzhev, który do niedawna reprezentował barwy Natus Vincere, znalazł nowy dom. 25-latek dołączył do ukraińskiego klubu Monte, w którym występuje Szymon “kRaSnaL” Mrozek!

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Viktor “sdy” Orudzhev zakończył owocny epizod w Natus Vincere. Po krótkim okresie wolnej agentury, 25-latek wrócił do czynnej rywalizacji. Przywdział on trykot rodzimej organizacji Monte, wypełniając wakat po Frederiku “Fessorze” Sørensenie. Ponadto Serhij “Lmbt” Bezhanov przejął obowiązki głównego trenera zespołu CS:GO, zastępując na tym stanowisku Aidyna “KrizzeNa” Tūrlybekova.

Nie jest to łatwa droga, ale naprawdę wierzę w ten projekt, że krok po kroku spełnimy nasze założenia. Dziękuje moim lojalnym ludziom, kocham Was wszystkich.” – poinformował sdy za pośrednictwem mediów społecznościowych. “Nowy dom i cieszę się, że to ukraińska formacja z ukraińskimi zawodnikami. Mam nadzieję, że do Majora będziemy w formie.” – wtórował mu weteran Lmbt, który w przeszłości odpowiadał za wyniki m.in. HellRaisers, mousesports, forZe oraz AVANGAR.

Ubiegły 2022 rok był dla Viktora ogromnym rollercoasterem. W styczniu dołączył do międzynarodowego kolektywu MAD Lions, gdzie współpracował u boku Michała “MICHU” Müllera. Zaledwie trzy miesiące później na zasadzie darmowego wypożyczenia dołączył do Natus Vincere i wszedł w buty Kirilla “Boombl4” Mikhailova. Utożsamiając się z kijowskim gigantem esportowym, m.in. zwyciężył wiosenne finały BLAST Premier 2022, wywalczył wicemistrzostwo IEM Cologne 2022, a także dotarł do ćwierćfinałów brazylijskiego Majora IEM Rio. Pod koniec grudnia stracił angaż w wyjściowej piątce NAVI na rzecz perspektywicznego Andriya “npl” Kuhharskyiego.

sdy przez ostatnie kilka dni wspomagał Szymona “kRaSnaLa” Mrozka i spółkę. Wczoraj ukraińska drużyna pokonała Apeks Jakuba “kubena” Gurczyńskiego w 44. sezonie ESEA Premier Europe. Niemniej jako pełnoprawny członek zadebiutuje jutro (tj. 19 stycznia) w ramach etapu pretendentów Elisa Invitational Winter 2023. Po przeciwnej stronie barykady zameldują się Niemcy z akademii BIG.

Aktualny skład Monte wygląda następująco:
  • Ukraine Volodymyr “Woro2k” Veletniuk
  • Ukraine Serhij “DemQQ” Demchenko
  • Poland Szymon “kRaSnaL” Mrozek
  • Jordan Mohammad “BOROS” Malhas
  • Ukraine Viktor “sdy” Orudzhev
  • Ukraine Serhij “Lmbt” Bezhanov (trener)