Respawn.pl

Bymas opuszcza MOUZ! Litwin zostaje wolnym agentem

Autor: Maks Bartosik

Po niemal pół roku spędzonym na ławce w MOUZ, Aurimas “Bymas” Pipiras ogłosił opuszczenie niemieckiej organizacji i zostanie wolnym agentem.

Bymas był członkiem MOUZ od sierpnia 2020 roku, gdy dołączył do zespołu po krótkim okresie bycia stand-inem w FaZe. W barwach Mousesports, a potem MOUZ 20-letni Litwin wystąpił m.in. podczas PGL Stockholm Major 2021 czy IEM Cologne 2022.

CZYTAJ TAKŻE: Valve zaktualizowało ranking RMR – co to oznacza dla polskich drużyn walczących o awans na majora?

Turniej w Kolonii był jego ostatnim na którym wystąpił w koszulce MOUZ. Niedługo po zakończeniu zmagań w Niemczech, organizacja podjęła decyzję o przesunięciu go na ławkę rezerwowych. Bymasa w składzie MOUZ zastąpił Dorian “xertioN” Berman.

Na ławce MOUZ Bymas spędził prawie pół roku i dopiero dzisiaj dostał od organizacji wolną rękę w poszukiwaniu nowego zespołu. Kontrakt Litwina został rozwiązany za porozumieniem obu stron.

Litwin wydał krótkie oświadczenie, w którym podziękował MOUZ za szansę którą otrzymał. Bymas wspomina w nim, że to właśnie umowa z niemiecką marką była jego pierwszą profesjonalną umową w życiu. Na koniec dodał informację dla potencjalnych nowych pracodawców, że jest otwarty na różne role i czeka na kontakt.